1000 TL ile yatırım yapılabilecek altcoinler

Coin marketten takip ettiğimiz kadarıyla her gün birden fazla altcoin değerini katlıyor. Bu yazımızda 1000 TL ile yatırım yapabileceğiniz coinler hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Yazımız tavsiye niteliğinde değildir. Uzun süredir yapılan gözlem ve analizler sonucunda oluşturulmuştur.

1000 TL’niz var ve yatırım yapmak istiyorsunuz. Bitcoin, ethereum, litecoin, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold gibi belli başlı coinlerin fiyatları çok yüksek. Bu yüzden 1000 TL’niz ile 0.00xx dolar şeklindeki coinlere yönelmekte fayda var.

Risk sever değilseniz BTC, ethereuma yatırım yapabilirsiniz. 2018 yılında en az 2 katına çıkacaktır. Ancak amacınız 1000 TL ile 20-30.000 TL kazanmaksa kesinlikle yönelmeniz gereken yer altcoinlerdir.

Örneğin einsteinium (mc2) olarak bilinen coin 7 kasımda 0.06$ iken tam bir ay sonra 7 aralık 2017 tarihinde 2.10$’a çıktı. Yani 1 ayda tam 35 kat birden arttı. Eğer bu süreçte 1000 TL’lik aynştaynyum alsaydınız komisyonları kestiğinizde paranız yaklaşık 30.000 TL+ olacaktı.

SABIRLI OLUN

Altcoin’e yatırım yapacaksanız sabırlı olmanız gerek. Paranız düşse de bozdurmayın. Zaten yatırım yapacağınız miktar “kaybetsem üzülmezdim” dediğiniz kadar olsun.

HANGİ ALTCOİNE YATIRIM YAPMALIYIM?

Yatırım, risk, sabır ve araştırma işidir. Öncelikle 10 tane altcoin belirleyin. Bu altcoinlerin geçmişten günümüze fiyat analizlerine bakın. Geliştiricileri kimmiş, yakın zamanda ne gibi avantajlar sağlayacakmış bunları araştırın. Yabancı diliniz varsa İngilizce içerikleri karıştırın.

Ardından 1 tanesini belirleyin ve yatırımınızı ona yapın. Sonrası sabır işi. Fiyatının artmasını bekleyin. Sabırsızsanız kesinlikle Bitcoin ve altcoine yatırım yapmayın zarar edersiniz.

ALTCOİNİ HANGİ SİTEDEN ALABİLİRİM?

Türk coin borsa sitelerinde DASH, Ethereum, Litecoin, Dogecoin, Ripple gibi altcoinler satılıyor. Şuan fiyatı en düşük iki coin Ripple (XRP) ve Dogecoin (DOGE). Ancak farklı coin alacaksanız Binance, cex.io, Bittrex, Poloniex gibi yabancı coin borsalarından işlem yapmanız gerekecek. Yatırımlarınızı binance.com ‘a üye olarak kolayca yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı