2018 Yılında Yatırım Yapılacak 10 Altcoin

“Herkese para kazanma fırsatı veren” Bitcoin ve altcoinler 2017 yılında muazzam derecede artış gösterdi. Bitcoin 17 kat, Ethereum 85 kat, Litecoin 80 kat arttı. Yine kripto borsasında yer alan 1000’in üzerinde altcoin benzer artışlar gösterdi. 2018 yılında kripto paralara talep artarak devam edecek gibi görünüyor. Ancak coin fiyatlarının geleceği belirsiniz. Hangi coin ne kadar artar öngörmek mümkün olmuyor. Borsalarda vadeli işlemlere konu olması, büyük şirketlerle işbirliği yapması, transfer hızında artış, ekstra geliştirme gibi özellikler coinlerin fiyatını belirleyen ana etkenlerdir.

Yatırım yaparken bu etkenleri dikkate almalısınız. 2018 yılında fiyatı artacak altcoinler araması yapıyorsanız coinmarketcap’e girip market kapasitesi en yüksek 200 coini listeleyin. Fiyat artışlarını, azalışlarını, gelişimlerine bakın ve yatırımınızı ona göre belirleyin.

2018 Yılında Yatırım Yapılabilecek 10 Kripto Para

1- Bitcoin Gold
Şuan 320 dolar seviyelerinde seyreden Bitcoin Gold’un Bitcoin Cash’deki gibi bir haftada 8 katına çıkabileceği öngörülüyor. Zira şuan değeri düşük görülüyor. Üstelik BTG’ye talep de günden güne artıyor. Şuan market kapasitesi sıralamasında 8.sırada yer alıyor.

2- Ethereum Classic
Şuan 30 dolar seviyelerinde seyrediyor. 2018 yılında fiyatının 100 doları aşacağı tahmin ediliyor. Artış-azalışlarının Etherum’la ilgisi var. 2018’de en fazla kazandıracak coin önerileri arasında ETC yer alıyor.

3- Ethereum
2017 Aralık ayında yaklaşık 2 kat artan ETH’nin 14 Aralık 2017 itibariyle fiyatı 735$. 2018 yılında en az 1000$ olması bekleniyor. Hatta talep artışı, bazı bankalarla anlaşma aşamasında olması, mobil telefon çıkarması gibi haberlere göre fiyatı 5.000 dolara kadar çıkabilir.

4- Ripple (XRP)
2017’nin son çeyreğine damga vuran coinlerden biri de Ripple oldu. Sadece 2017 Aralık ayında fiyatı %250 civarında arttı. Türkiye’de bitturk.com sitesinden ripple alım satım yapabilirsiniz.

5- Enjin Coin (ENJ)
Şuan fiyatı 0.0047$ seviyelerinde. 1000 TL’lik alım yaptığınızda yaklaşık 5.000 ENJ yapıyor. Binance.com üzerinden güvenle ENJ alabilirsiniz. Enjin Coin’in en büyük artısı Minecraft, Unturned gibi oyunlarla işbirliği içinde olması. Geleceğin oyun içi para coini Enjin Coin olabilir. Örneğin herhangi bir oyunda oyun içi para olarak ENJ birimi söz konusu olabilir. Şuan için patlama yapabilecek potansiye sahip bir coin olarak görünüyor.

6- Komodo
14 Aralık 2017 itibariyle fiyatı 3.70$ seviyelerinde seyrediyor. Market kapasitesi sıralamasında 40.sırada. İstikrarlı bir çıkışı var bu çıkışa 2018 yılında da devam edecek gibi görünüyor.

7- Decentraland
Gizlilik üzerine kurulan bu coinin artışı 2018’de de artmaya devam edecektir.

8- Waves
Türkiye’de ETH, LTC’den sonra en fazla yatırımın yapıldığı altcoinlerden biri de Waves. Bitcoin forum sitelerinde kendinden sıkça bahsettiriyor. Şuan 13.60 dolar civarlarında seyrediyor. 2018’de 50 doları aşacağı tahmin ediliyor.

9- Steem
1.85$ ile market kapasitesi en yüksek 34.coin. Günlük işlem hacmi çok yüksek. Düşüşe geçtiğinde alım yapılacak kripto paralardan biridir.

10- NEM
Market kapasitesi en yüksek 10.coin. Fiyatı yarım dolar seviyelerinde seyrediyor. Şuan istikrarlı bir artışı var. BTC, ethereum’un artış azalışları bu coini etkilemiyor.

Altcoinlerinizi Binance.com üzerinden bağlantıya tıklayarak üye olduktan sonra alabilirsiniz.

Uyarı: Bu liste bireysel hazırlanmıştır. Yatırım tavsiyesi değil. Yüklü miktarlarda alım yapmak büyük risktir. Yatırım yapacaksanız ufak meblağlarla giriş yapın. Hepinize bol kazançlar 🙂

 

6 Yorum

  1. Yeni girmiyo düşünüyorum kafam çok karışık adım adım nasıl yapacağımı anlatırmısınız cep telefondan ilk nerede neyi yükleyeyim.birde cüzdan hasbi diyor nasıl açılır voinler paraya nasıl çevrilir. Teşekkürler.

  2. 2018 favorisi torcoin olacaktır.yaptığımız durum değerlendirmesinde 80 kat artacağını düşünüyorum.

  3. Arzı az olan coınler her zaman kazandırmıstır. NEO simdilik guzel bir yatırım gibi duruyor. Sepetimde IOTA enjın cardano tron ve waves var

  4. XLM, ETC, Enjin, CND bu coinleri takip etmenizi öneriyorum. Ayrıca Ethereum da birkaç ay içinde 1000 dolar seviyesini aşacaktır.

  5. 2018’de ETH classic 100 dolardan daha fazla artacaktır. 2018 için yatırım sepetinize ripple, xlm, xvg, komodo, waves ve çatallaşan yeni coinleri atabilirsiniz.

  6. Sitenizi çok beğendim. Bu şekilde güncel tutabilirseniz çok faydalı bir site olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı