2018’de Çok Kazandıracak Kripto Paralar

2017 kripto para yatırımcıları için altın yıl oldu. Bitcoin, Ethereum, Litecoin başta olmak üzere yüzlerce altcoin onlarca kat arttı. 2017’nin başında 1000 dolar olan Bitcoin 20 kata kadar artışı gördü. Ethereum’da 2017 ocakta 10 dolar seviyelerindeyken aralık ayında 850$’a kadar çıktı. Bu yazımızda 2018 yılında artmasını beklediğimiz, yatırımcısına iyi bir kar bırakacak altcoinleri yazacağız.

1- Ethereum Classic

Ethereum çatallaşarak (fork) altın doğurdu diyebiliriz. Ethereum Classic 2017 mayıstan bu yana yaklaşık 7 kat arttı. Şuan 40 dolar seviyelerinde. 2018 yılında çok kısa bir sürede önce 100$ sonra katlanacağını düşünülüyor.

Burada bir parantez açmak gerek. Yatırım risk işidir ve tren hala kaçmadı. En güvenilir liman Bitcoin’e bile hala yatırım yapılabilir. Ancak bir yılda 20-30 kat kazandıracak potansiyele sahip altcoinlere yönelmek daha mantıklı diye düşünüyorum. En azından 1000$ riske edip uzun vadede 10 kat artabilecek kripto paralara yönelmeliyiz. Yatırımınızın geriye kalan kısmını da Bitcoin ve Ethereum’a yatırım yapabilirsiniz.

2- Bitcoin Fork (Çatallaşan) Coinler

Bitcoin çatallaşarak önce Bitcoin Cash daha sonra Bitcoin Gold adında yeni sanal paralar doğurdu. Takip ettiğim süreçte bir süre 300 dolar seviyelerinde seyreden Bitcoin Cash yaklaşık 2 ayda (kasım-aralık) 10 kattan daha fazla arttı. Yine Bitcoin Gold da benzer sıçrama yaptı.

Bitcoin yeni bir çatallanmayla karşı karşıya. Henüz kripto para borsalarına giriş yapmasa da Super Bitcoin, Bitcoin Platinium, Bitcoin Uranium ve Bitcoin Cash Plus geliyor. Bu coinler de Bitcoin Cash ve Bitcoin Gold gibi artış yapacaktır. Uzun vadeli yatırımcılar için güzel bir fırsat diyebiliriz.

3- DASH

Türkiye’de yatırımcısının az olduğunu düşünüyorum. Market kapasitesinde ilk 10’da. Ağır ama emin adımlarla ilerliyor. Yatırım listenize ekleyebilirsiniz.

4- Komodo

Coin piyasası bazı dönemlerde çakılma yaşıyor. Altcoinlerin büyük çoğunluğu değer kaybediyor. Bir dönem Komodo da bu süreçten geçti. Şu sıralar 10 dolar seviyelerini zorluyor. Market kapasitesi sıralaması ilk 50’de. Analiz yaparak alım yapabileceğiniz listeye ekleyebilirsiniz.

5- Ripple

Uzun süre 0.2$ seviyelerinde seyreden XRP Türkiye’de de satılmakta. Bitturk.com sitesinden alım yapabilirsiniz. Şu sıralar 0.8$ bandını zorluyor. Bu bandı aşarsa ilk aşamada 1 dolar sonraki aşamada hedef olarak 5 doları aşabilir.

6- IOTA

Microsoft’la anlaşma yapmasıyla onlarca kat artan IOTA Microsoft’un yalanlamasıyla sert bir düşüşe geçti BOSCH’un resmi sitesinden yapılan duyuruda işbirliği yapılacağına dair haber yine IOTA’yı uçuşa geçirdi. Anlayacağınız ilginç bir coin. Risk alınıp yatırım yapılabilir. Zira sanal paraların hepsi risk içeriyor. IOTA’ya yatırım daha heyacanlı oluyor. Sürekli olay =)

7- Stellar (XLM)

Kasım-aralık 2017 arasında yalnızca 1 aylık dönemde 10 kat arttı. Market kapasitesinde ilk 30’da yer alıyor. İlerleyen süreçte yerini koruyacağını düşünüyorum. Uzun bir süre 0.2$ seviyelerinde seyretse de satmayın. 1$ hedefini kısa sürede aşacaktır.

8- ENJİN COİN

Site editörlerimizden bir arkadaşın en güvendiği coinlerin başında geliyor. 0.044$ seviyelerinden 0.1$ seviyesine geldi. Geleceğin oyun içi parası olacağı söylentisi var ki Micraft ve Enjin oyun topluluğuyla ilişkisi bunu kanıtlar nitelikte. Bir anda 10 katına çıkabilecek bir coin olduğunu düşünüyoruz.

9- Litecoin

1 Ocak 2017 Litecoin fiyatı 4.51$
20 Aralık 2017 Litecoin fiyatı 312$ yaklaşık 70 katlık muazzam bir artış. 2018’de bu denli bir artış olmasa da 1000$’ı rahatlıkla aşabilir.

Pirecoin editörleri olarak yatırımımızı Binance üzerinden yapmaktayız. Referanslı linkimiz üye olarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Binance.com refli link => https://www.binance.com/?ref=17827055

Hepinize iyi kazançlar. Kafanıza takılan konuları yorum kısmında belirtebilirsiniz.

4 Yorum

  1. Ada da epey arttı. Ancak benim favorim IOTA. Asyalılar yakın zamanda atağa kalkacaktır.

  2. Bence Verge (XVG) , DigitalNote (XDN), Digibyte (DGB), Ripple (XRP) , Siacoin (SC) ve ReddCoin (RDD) BTC alt coinlerinden ufak meblağlarla yüksek miktarlar alınıp uzunca bir süre unutulursa çok yüksek ihtimalle iyi karlar elde edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı