2019 yılı için kripto para tahminleri

ABD merkezli yatırım ve danışmanlık şirketi GP Bullhound (GPB) ile Saxo Bank’ın 2019 yılı için hazırladıkları dijital para raporlarında, Ocak ayından sonra olumlu gelişmeler beklendiğini açıklamaları ile 2018 yılını kabus gibi geçiren kripto para yatırımcıları bir nebze de olsa umutlandı.

GPB’nin hazırlamış olduğu raporda; dijital paraların en iyi hallerinin henüz görülmediği, blockchain aktivitelerinin arttığı, yerel finans kurumlarının bu teknolojiden geri kalmamak için ellerinden geleni yaptıkları, geçmişteki engellemeler ve düzenlemelerin 2019’da kalkması veya hafiflemesinin beklenildiği, ancak kurumların bu sektöre girmesinin önünde belirsizlik, koruma opsiyonları ve likidite gibi sorunların olduğu belirtilmiştir. Bir kaç gün önce de Amerika’da Kongre Üyesi Warren Davidson ve Darren Soto tarafından hazırlanan ve kripto paraları düzenleyici nitelikte olacak olan yasa tasarısı Kongre’ye sunulmuştur.

Saxo Bank ise hazırlamış olduğu raporda, bankacılık ve kredi sektörünün 2019 yılı için zorlu geçeceğini ve bu durumun kripto paralara yatırım yapanlar için bir fırsat olduğu belirtilmektedir.

GP Bullhound, 2018 yılında dijital paralardaki gerilemeyi önceden tahmin etmiş ve yaklaşık olarak %90 oranında bir düzeltme olacağını öngörmüştü. Bu sebeple şirketin kripto paralarla ilgili 2019 yılı tahmininin yatırım yaparken göz önünde bulundurulması gerektiği değerlendirilmektedir.

Yukarıdaki yazı yalnızca bilgi verme amaçlı hazırlanmış olup, yatırım tavsiyesi değildir. Okuyucularımıza kendi araştırmalarını kendileri yapmalarını tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı