Aion Coin Nedir? Nasıl Alınır?

AION COİN NEDİR?

Aion coin sistemi, çok katmalı bir blok zincir ağı şeklindedir. Veri odaklı Aion sistemi, benzersiz iletişim sistemlerinin sağlanabilmesi ve belli bir standardı sağlaması için oluşturulmuş bir bilgisayar ağı olarak da düşünülebilir. Bununla birlikte, AION, bilgi ve verinin yanında, katılımcı blok zincirleri arasında mantıksal ve ideal bir değer yaratarak, zincirler arasında geçiş yapan mantık ve değerin, likit varlıklar gibi serbestçe olduğu, her işlemin zincir üzerinde gerçekleştiği bitişik değer zinciri, şeklinde ‘WhitePaper’ da tanıtılmıştır. Temmuz 2017 itibariyle hayata geçmiş bir proje olduğunu da belirtmekte fayda var.

AION Coin Nereden Alınır?

Aion coin’in işlem hacminin %92’sinden fazlası Binance’a aittir. Binance dışında Kucoin, EtherDelta borsalarından da AION alabilirsiniz. https://www.binance.com/?ref=17827055 referans linkimizden Binance’a üye olarak AION Coin al-sat işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Aion Coin’in (AION) Özellikleri 


AION ekibinin çıkış noktalarından biri, Blockchain sisteminin ilerde daha da gelişim binlerle ifade edileceği konuma geldiğinde, veri ve değer konusunda benzerliğe giderek tek bir merkez dilin ve modelin oluşmuş olması. Bu nedenle, gelecek dönemlerde belirtilen bu ana ağın yanı sıra, entegre edilmiş alternatif bir ağ ile de desteklenerek gelişmesi gerektiğini belirtmişlerdir. Aion ekibi, blok zincirinin bu entegre parçası olarak da AION’un görüldüğünü eklemişlerdir. Buna bağlı olarak resmi sayfalarında da, Aion Coin’in temel üç özelliği bulunduğu belirtiliyor. Bu kapsamda, Federate, Scale ve Spoke şeklide üç kavramdan söz edebiliriz.  Federate kavramında,  Aion ile uyumlu herhangi bir blok zincir ile Ethereum sistemi arasında veri gönderimi yapılmasının sağlandığından söz ediliyor. Scale içerisinde ise, hızlı işlem özelliği ve artırılmış veri kapasitesinden söz edilmektedir. Son olarak Spoke ise, ortak bir çalışma sürdürülmesini sağlayan genel ya da özel blok zincirlerinin meydana getirilmesini temsil etmektedir.

Aion Coin’in Geleceği Ne Olacak? Fiyatı Artacak mı?


Aion Coin ekibi içerisinde, Alexandra Roatis, Ali Sharif, Chris Lin, Dipesh Pradhan, Been Godenzi, Anakha Palissery gibi birçok mühendis, yazılımcı ve pazarlama uzmanı yer almaktadır. Ekibin temel amaçlarından biri belirtildiği üzere, entegre bir sistem olarak yatırımcılarına olanaklar sunmak. Aralık ayında dikkat çeken coinlerden biri olan Aion’un aslında piyasalardan ani etkilenme durumu söz konusu. Bu nedenle bazı zamanlarda yüksek ölçekli yatırımcılarını risk altında bırakabiliyor. Fakat uzun vade için uzmanların değerlenmesi beklenen alt coinlerinden biri olacağına dair öngörüleri de söz konusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı