Altcoin Alışverişi İçin Yabancı Borsa Önerileri

Türk coin borsalarının yüksek arbitraj yapması, para yatırma ve çekmede çok fazla sorunla karşılaşması, coin portföylerinin dar olması sebebiyle yabancı borsalara kaçışların başladığını söylemek mümkün. Bu yazımızda altcoin al, sat ve transfer işlemi yapabileceğiniz en güvenilir yabancı borsaları inceleyeceğiz.

1- Cex.io

Kredi kartıyla Bitcoin, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold, DASH, Ripple alabileceğiniz İngiltere merkezli borsa sitesidir. Kullanışlı bir mobil uygulaması mevcut. Şu sıralar eski müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için yeni üyelikleri kapattılar. Bu da borsanın ne kadar güvenli olduğunun bir kanıtıdır. Yeni üyelik alımları açıldığında takip edip üye olabilirsiniz. Yabancı borsalar içinde kredi kartıyla altcoin alabileceğiniz en güvenilir site cex.io’dur. Dezavantajı ise altcoin portföyünün az olması.

2- Binance.com

Binance, iki milyonu aşkın kullanıcısı bulunan dünyanın en büyük coin borsa siteleri başında gelmektedir. Komisyon oranının uygun olması, Binance coine sahip olması, Binance coin’in 10 centten 8 dolara kadar çıkması, alabileceğiniz altcoinlerin fazlalığı Binance’ın en büyük avantajıdır.
https://www.binance.com/?ref=17827055 bu linkten Binance’a üye olabilirsiniz. Linkten üye olduktan sonra 1 dolarlık Binance coin alarak komisyon ücretlerini %50 azaltabilirsiniz. Altcoin yatırımlarımızı Binance üzerinden yapmaktayız.

Binance.com’da kimlik onaysız işlem yapabilirsiniz. Diğer borsalardan en büyük artısı da zaten budur. Kimlik onaysız hesaplar günde 2 BTC’ye kadar çekim işlemi yapabilir.

3- Bittrex.com

Altcoin portföyü en geniş yabancı borsalardan biri de Bittrex’tir. Alım yapabileceğiniz çok fazla kripto para bulunmakta. Ancak üyeliklerde bazı sorunların olduğuyla ilgili çok fazla haber okudum. Ben de ufak miktar yatırım yapmıştım. Hesabımın onaylanması 70 günü buldu. Hesap onayı olmadan para yatırabiliyorsunuz ancak para çekemiyorsunuz. Şu sıralar çalışan sayısını arttırdığını duyurdu. Muhtemelen üyelik işlemleri daha hızlı halledilebilecek.

4- Bitfinex.com

Bitfinex’in en büyük artısı yeni çıkan coinleri en hızlı borsaya aktaran site olmasıdır. Takip ettiğim kadarıyla bu konuda çok iyiler. Altcoin portföyü burada da geniş.

5- Kraken

Mobil uygulaması olan güzel bir coin borsasıdır. Mobilden hızlı bir şekilde coin al-sat yapabilirsiniz.

6- HitBTC

HitBTC de altcoin portföyü geniş olan bir borsadır. Yeni çıkan proje coinler diğer borsalara gelmeden önce hızlı bir şekilde Hitbtc’ye eklenmektedir.

Bu yazı bireysel yorumlar içermektedir. Bu yüzden yatırım yapacağınız borsayı belirledikten sonra araştırma yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı