Altcoin Nedir? Nasıl Alınır?

Altcoin kavramı İngilizce’den gelen Alternatif Coin anlamına gelmektedir. Bir diğer ifadeyle Bitcoin dışında kalan coin anlamına gelir.

Şuan 1400’ün üzerinde altcoin bulunuyor. Birçoğu sadece coin markette yer alabilmek veya para kazanmak amacıyla kurulsa da yatırım yapılabilecek, gelecek vaadeden, hayatımızı kolaylaştıracak özellikte coinler de bulunmakta. Bu coinlere yatırım yaparak paranızı katlayabilirsiniz. Örneğin Ethereum 2017 yılı başında 10 dolardı. Litecoin ise sadece 3 dolardı. Bu coinler 2017 yılı içinde 80-110 kat arası artış gösterdi. Bitcoinse tam 20 kat arttı.

Aynı artışı yakalamak önemli. Ripple sadece aralık 2017’de 10 kattan daha fazla değer kazandı. 2018 yılı sonunda belki şu ifadeleri kullanacağız;
“Ripple ocak 2018’de 3 dolarken yıl sonunda 100 doları aştı.” Çok uçuk bir hedef olarak görünüyor ancak bankalar arası transferde çığır açan bu coin Ethereum, Litecoin ve diğer sıçrama yapan kripto paraların yerini alabilir. Aynı şekilde coin markette yer alan ve şirketlerle anlaşma yaparak hayatımıza senkronize edilmeye değer coinleri de araştırabilirsiniz.

Altcoin portföyü en geniş coin borsası olan Binance’a üye olarak hemen altcoin yatırımı yapabilirsiniz.
https://www.binance.com/?ref=17827055 buradan referans linkimizle üye olursanız alım ve satım işlemlerinden %50 daha az komisyon ödersiniz.

Bir Yorum

  1. Borsalar her zaman risktir. Yüklü bir yatırım yapıyorsanız kesinlikle çevrimdışı cüzdanlara aktarın coinlerinizi. Güzel bilgiler içeren yazı için teşekkür ederim. 2018 yılı ilk çeyreğine kadar borsalar biraz düşüşe geçse de silkelenip artışa devam edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı