Altcoin Nedir?

Altcoin Nedir? Nasıl çalıştığını tam olarak anlamaksalar bile, çoğu insan Bitcoin’i biraz biliyor olmalı. Bununla birlikte, kriptokrasi ile ilgilenmeye başladıklarında Altcoin olarak bilinen yüzlerce çeşit kripto para birimi olduğunu öğrenince şaşırırlar.

Altcoin nedir ve neden önemlidir?

Altcoin sözcüğü Bitcoin alternative kelimesinin kısaltılmış halidir ve Bitcoin hariç her tür kripto para birimini ifade eder. Altcoinler, Bitcoin alternatifleri olarak adlandırılır. Altcoinlerin, en azından bir Bitcoin bileşenini değiştirmesi veya iyileştirmesi umulur.

Yüzlerce altcoin var. CoinMarketCap , bu rehber yazıldığı sırada 478 altcoin listeliyor. Her bir altcoin, Bitcoin klonlarından biraz daha fazla sayıda coin, işlem hızı, dağıtım yöntemi veya karma algoritması gibi yalnızca küçük özelliklerini değiştiriyor.

Litecoin ilk altcoinlerden bir tanesiydi. Bitcoin’den farklı bir karma algoritması kullanmanın yanı sıra Litecoin, çok daha yüksek para birimi sayısına sahiptir. Bu nedenle Litecoin kendini “Bitcoin’in altınlarına gümüş” olarak damgaladı.

Bitcoin Alternatifleri

Bununla birlikte, bazı altcoinler Bitcoin’in sunduğu yararlı özelliklerle denemeler yaparak yenilik yapıyor. Örneğin, Darkcoin tamamen anonim olmayan işlemler için bir platform sağlamayı umuyor; BitShares kendisini “Wall Street’in adil bir versiyonu” olarak tanımlıyor ve Ripple , kullanıcıların kolayca para birimi ile ödeme yapmak için kullanabilecekleri bir protokol olarak hizmet ediyor.

Birçok Bitcoin tutkunları, altcoinlerin gereksiz olduğunu ve Bitcoin’in övülen altyapısına rakip olamayacakları için başarısız olacağını savunuyorlar.

Yerinden yönetim, Bitcoin’in en önemli hedeflerinden biridir. Son olarak, Altcoinler, Bitcoin’e sağlıklı rekabet verir. Bitcoin’in geliştiricilerini aktif kalmaya ve yenilik yapmaya zorlamaya zorlar.

Nasıl altcoin alınır?

Bitcoin’de olduğu gibi, altcoin elde etmek için çeşitli yollar vardır. Altcoin elde etmek için en basit yol, onları mal veya hizmet için ödeme olarak kabul etmektir. Birçok döviz aracı, altcoin transferinde Bitcoin’i aracı olarak kullanır.

Altcoin çeşitlerini, en iyi altcoin’leri ve atcoin fiyatlarını Canlı Coin Borsası sayfamızdan görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı