Altcoin Yatırım Tavsiyeleri

Bitcoin rekorlar kırmaya devam ederken birçok kişi için cüzi miktarlarla yatırım yapmak mantıklı gelmiyor. Aslında haksız da değiller. 10 bin lira yatırım için büyük bir miktar olarak görünse de bu parayla bile yalnızca 0.15 civarında Bitcoin almış oluyorsunuz. Şuan BTC 17.000$ civarı seyrediyor. Fiyatının çok yüksek olması sebebiyle birçok kişi altcoinlere de yatırım yapıyor.

ALTCOİN YATIRIMINDA NELERE DİKKAT ETMELİYİM?

Coin piyasası büyük risk barındırıyor. Bu yüzden yazacaklarımız yatırım tavsiyesi olarak algılanmamalı. Altcoin’e yatırım yapma fikriniz varsa;
1- Öncelikle coinmarketcap.com sitesine girip market kapasitesi en yüksek 50 altcoini listeleyin.
2- Listelediğiniz altcoinlerin 1 yıllık grafiğini inceleyin. Ne kadar artış yaşamış, düştüğünde %kaç düşmüş analiz edin.
3- Tek altcoine yatırım yapmayın. Mümkünse paranızı 3’e bölün ve yatırımınızı öyle yapın.

Kripto paraların mantığı da borsa gibidir. Borsanın klasik mantığı parayı sabırsızlardan alıp sabırlılara vermektedir. Yatırım yaptığınız altcoin düşse de bekleyin. Aylar geçse de kesinlikle yükselişe geçecektir. Düşüşe geçen altcoininizi bozdurup yeni bir altcoin aldığınız zaman bu coinin de düşme ihtimalini dikkate alın.

ALTCOİN YATIRIM TAVSİYESİ – HANGİ ALTCOİNE YATIRIM YAPILIR?

Altcoin yatırım tavsiyesi olarak öncelikle yapacağınız yatırımın kısa ve uzun vadeli olup olmayacağını kararlaştırın. Kısa vadeli alım yapacaksanız alım yapacağınız siteyi iyi bilmeniz gerek. Alış ve satış emirleri coin piyasasının en can alıcı noktasıdır. Market piyasasını günlük takip ediyorsanız bazı altcoinlerin bir günde %200’e kadar arttığını bazılarınınsa %100 düşüş yaşadığına şahit olmuşsunuzdur. Bunun en büyük örneği şu sıralar Einstenium’dur. Yatırımcılarına inanılmaz paralar kazandırdı. Ancak bir gün %50 artıp diğer gün %50 düşüş yaşayabiliyor. Bu yüzden fiyatı düştüğünde alış emri verip fiyatı arttığında satış emriyle yatırımınızı katlayabilirsiniz.

Altcoin yatırım tavsiyesi
1- IOTA
2- Yoyow
3- Ripple
4- Monero
5- Ethereum Classic
6- Waves
7- Einstenium
8- Komodo
9- Dogecoin
10- Augur
11- Siacoin
12- DASH
13- Bitcoin Cash
14- Bitcoin Gold

8 Aralık 2017 tarihi itibariyle epey değer kaybeden Ethereum’a özel bir tırnak açmak gerek. 2018 yılı içinde Ethereum’un tekrar çıkışa geçiş 1000$’ı aşmasını bekliyorum. Market kapasitesi en yüksek 2.coin olma avantajı ile birlikte özellikleriyle ETH bunu hak ediyor.

ALTCOİN NASIL ALINIR?

Aşağıdaki bağlantıdan resimli olarak altcoin nasıl alınır? sizlere anlatmaya çalıştık. Yatırımlarınızın katlanması dileğiyle…

Altcoin nasıl alınır? (Resimli anlatım)

Bir Yorum

  1. Bitcoin 10k üzerine çıktıktan sonra sağlam projesi olduğunu düşündüğünüz altcoinlere yatırımınızı yapabilirsiniz. Uzun vadede en az 3-4 kat getirisi olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı