Amerikalı Milyarder Druckenmiller: Bitcoin Şu An İçin Uygun Bir Yatırım Aracı Değil

 

Bloomberg TV’nin 04 Haziran 2019 tarihinde vermiş olduğu habere göre; Amerikalı milyarder ve finans yatırımcısı Stanley Druckenmiller Bitcoin‘e karşı duyduğu güvensizliği bir kez daha belirtti ve şu an için Bitcoin’in  kendisi için uygun bir yatırım olmadığını dile getirdi.

Yıllarca George Soros’un servetini yöneten ve daha sonra kendi yatırım şirketini kurmak üzere bu görevinden ayrılan Scott Bessent ile bir söyleşi yapan Druckenmiller, halihazırdaki 4.5 milyar dolarlık servetinin hiçbir miktarını Bitcoin’e yatırma niyetinde olmadığını belirtti.

Stanley Druckenmiller’in bu açıklamaları ve görüşleri gelenekçi ve varlıklarına sıkıca bağlı olan zengin yatırımcıların görüşleri ile örtüşüyor. Geçtiğimiz haftalarda ekonomist, yatırımcı ve finansal yorumcu olan Peter Schiff de Bitcoin ve kripto para birimlerini değersiz bir varlık olarak nitelendirmiş, dünya var olduğu sürece en değerli ve stabil emtia olarak altını gördüğünü belirtmişti.

Stanley Druckenmiller her ne kadar Bitcoin’e ısınamamış olsa da tüm kripto para birimlerine karşı aynı fikirde değil. Druckenmiller 2018 yılında “Basis” adındaki stabil kripto para birimi projesine yatırım yapmıştı. Ancak toplamda 133 milyon dolar yatırım toplayan Basis projesi Aralık ayı ortalarında faaliyetlerine son vermişti. Basis projesine yatırım yaparken demeç veren Stanley Druckenmiller, Bitcoin fiyatlarındaki değişimin büyük bir sorun oluşturduğunu fakat stabil kripto paralarda bu şekilde bir durum olmadığını belirtmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı