Amerikalı Profesör “Bitcoin Bir Yatırım Fırsatı”

Kripto para piyasasında bir dönem yaşanan soğuk yellerin yerini şimdilerde iyi gelişmeler almaya başladı.

Amerikalı Profesör “Bitcoin Bir Yatırım Fırsatı”

Amerika’nın Arizona eyaletinde bulunan Arizona State University ‘de akademisyen olan Prof. Dragon Boscovic ‘e göre kripto paralar ve özellikle Bitcoin bir yatırım fırsatı. Üniversitenin Bilgisayar Bilimleri Bölümünde ders veren Boscovic, aynı zamanda üniversite bünyesinde açılmış olan Blockchain Research Lab ‘in geliştiricilerinden biridir. ASU Now ‘a vermiş olduğu röportajında Bitcoin başta olmak üzere bazı kriptolar hakkında yapmış olduğu demeçte, yatırımcıların ilgisini çeken konuşmalarda bulundu. Bitcoin’nin geçmişini ve şimdiki halini baz alarak yapmış olduğu analizlerinde bu değerli varlığın geleceğini parlak olarak nitelendirdi. İyi bir yatırım fırsatı olarak nitelendirdi.

 

Kripto Varlıklar Adım Adım Wall Street ‘e mi Yerleşiyor?

2017 ‘nin Sonlarında başlayan kriptolarda ki hızlı artış yatırımcıların başını döndürmüştü. Heyecan veren bu artışın sonunda ise Bitcoin’i neredeyse tüm dünya biliyor oldu. Her kesimden herkese yatırımcı olma fırsatı sundu. CME Group ile CBOE (dünyanın en büyük işlem borsaları arasında bulunan iki kuruluş) BTC için vadeli işlem yapma fırsatı sunmaya başlamıştı. Ve ardından gelişen bir başka güzel olay ise Wall Street‘in artık bu piyasaya sıcak bakması olmuştu.

New York Borsası (NYSE) ise kripto para yatırımcıları için 2018’in Mart ayından itibaren 7/24 güncel anlık veri akışı hizmetini devreye sokmuştu. İşte tüm bunları hatırlatan Profesör Boscovic, dijital varlıkların henüz yeni olduğunu hatırlatarak gelecekte çok daha iyi konumlara geleceğini vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı