Anthony Pompliano: Bitcoin 3000 $ altına düşebilir

Kripto para dünyasında tanınmış isimlerden olan Morgan Creek Digital’in kurucusu Anthony Pompliano, Bitcoin’in 3000 Doların altına düşebileceğini belirtti. Bitcoin’in (BTC), geçen hafta 4000 Doların üzerine çıkmasına rağmen 3700 seviyelerine tekrar düşmesi ile ilgili olarak büyük yatırım fonlarından Morgan Creek Digital Assets’in kurucusu Anthony Pompliano açıklamalarda bulundu.

CNBC’ye 26 Aralık 2018 tarihinde verdiği röportajda, kısa vadede Bitcoin’in 3000 Doların altına düşme ihtimalinin kuvvetli olduğunu ve 3000 Doların taban fiyatı oluşturacağını belirtti. Bitcoin (BTC) fiyatındaki artış ve düşüşlerin geleneksel hisse senetleri ya da Amazon, Netflix, Facebook, Apple ve Google hisse senetleri ile bağıntılı olup olmadığı yönündeki soruya ise bu varsayımın geçerli olamayacağını Bitcoin’in korelasyonsuz bir varlık olduğunu, Bitcoin’in (BTC) S&P 500 ile olan korelasyonunun sıfıra ve sıfıra yakın dolar endeksiyle ilişkisine dikkat çekerek, borsa aşağı çekilirken oyunda bazı psikolojik bileşenler olduğuna kesinlikle katılıyorum dedi.

Anthony Pompliano, Kasım ayının başında yaptığı açıklamada Bitcoin değeri 4600 Dolar civarlarında iken değerinin 3300-3350 Dolar seviyelerine ineceğini belirtmiş ve bu iddiasında da haklı çıkmıştı. Bu arada geçtiğimiz hafta da ünlü analist ve traderlardan Tone Vays, 50 aylık hareketli ortalamanın altına yaklaşmanın, Bitcoin’i 2013’teki en yüksek puan olan 1.300 $ ‘a düşüreceği konusunda uyarıda bulunmuştu.

24H Range -
/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı