Augur Coin İncelemesi: Tahmin Platformunun Geleceğini Kestirmek

Akıllı sözleşmelerin yapılmasına olanak sağlayan bir blokaj teknolojisi olan Ethereum üzerine inşa edilen Augur, tamamen merkezsizleştirilmiş bir açık kaynak tahmini pazar platformudur. Alfa versiyonu 2015 yılının ortalarında piyasaya sürüldükten sonra, gelecekteki kalkınma için para toplama amaçlı global çapta bir kampanya başlatıldı. Geliştiriciler 2016’nın başında beta sürümünü piyasaya sunabildi. Platformun 2017’nin ikinci yarısında hayata geçirilmesi bekleniyor.

Bu merkezi olmayan tahmin piyasası, belirli olayların sonucunu tahmin etmek için “kalabalığın bilgeliği” ilkesini kullanır. “Kalabalık”tan toplanan geribildirimlerden, en olası sonucu bulmak için ortalama alınır. Doğru raporlamalara yönelik ödüller sunarak ve yanlış raporlar için cezalar vererek gerçek bir raporlama teşvik edilir. Augur, İtibar ($REP) adı verilen belirteçlerle güçlendirilmiştir. Bireyler, olayların potansiyel sonucunu raporlamak ya da tartmak için bu belirteçleri kullanmaktadır.

Illinois Urbana-Champaign Üniversitesi’nden bir bilgisayar bilimcisi olan Andrew Miller, Augur’un meşru gerçek dünyadaki gerçekleri gelecekteki herhangi bir noktada başka herhangi bir çevrimiçi uygulamaya götürebileceğine inanıyor. Daha geleneksel pazarlarda ticaret yapamayan insanlar gelecekte kendileri için gerçek şifreli para birimi karları elde edebiliyorlardı.

Augur resmi sitesi: augur.net

Augur Yönetim Ekibi

Augur’un yönetim ekibi, platformun potansiyel başarısı konusunda kullanıcıların inançlarını arttıran zengin bir bilgi birikimi ve uzmanlığın gücü ile desteklenmektedir.

Jack Peterson, Ph.D., fizik, girişimcilik ve yazılım geliştirme ile ilgili bir bilgi kaynağıdır. University of California’da eğitimini tamamlarken dağıtım ağlarıyla ilgilendi. Uzmanlık alanı, diğer konuların yanı sıra blok zincirleme programlama, bilimsel hesaplama, web geliştirme ve eşler arası ağ da kapsar.

Joey Krug, Pomona College’da Bilgisayar Bilimleri okudu ve zamanının çoğunu programlama becerilerini geliştirmekle geçirdi. Bitcoin Core hakkındaki derinlemesine bilgisi, ilk Bitcoin işlemini ses yoluyla yapmasını sağladı.

Augur’un Danışma Kurulu

Augur, on yıldan beri bir araya gelen bilgi ve uzmanlığın bir sonucu olarak uzman tavsiyesi ve rehberliği sunan bir danışma kurulu tarafından desteklenmektedir:

Vitalik Buterin – Bu Rus doğumlu programcı ve Ethereum’un kurucularındandır. Aynı yıl Bilişim Teknolojileri kategorisinde 2014 yılında Thiel Kardeşlik Ödülü’nü ve aynı zamanda Dünya Teknoloji Ödülü’nü aldı. Ayrıca, Fortune 40 adı altında 40 kişilik listesinde yer aldı.

Robin Hanson – Dr. Hanson, George Mason Üniversitesi’nde Ekonomi Doçentliği görevini UC Berkely’de tamamladıktan sonra sürdürüyor. Sağlık politikası, düzenleme ve resmi siyaset teorisi hakkındaki bilgisi, onu Augur’un danışmanlık kurulunun paha biçilemez bir üyesi yapar.

Houman Shadab – Profesör Shadab, New York Hukuk Fakültesi’nde hukuk fakültesi üyesidir. Ayrıca, İş Dünyası ve Finansal Hukuk Merkezi’ndeki eş müdür yardımcısı ve Mali Kuruluşların Vergilendirilmesi ve Düzenlenmesi Dergisi’nin editörlüğünü yapıyor. Danışma kurulunda bir avukata sahip olmak, Augur’a şirket büyüdükçe yasal sularda gezinmek için rekabet avantajı sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı