Augur güvenilir mi? Augur’u kim yönetiyor?

Augur projesi, kalabalıkların bilgeliği (ayrıca kolektif zeka olarak da bilinir) kavramını daha iyi keşfetmek için , blok zincir teknolojisinin sağladığı açık, küresel, eşler arası defter ağı işleyişini esas alan bir gelecek tahmin platformudur.

Kullanılan spesifik teknolojiler teorik olarak geleneksel bahis platformlarına kıyasla daha fazla katılım ve hacime izin verecek , bu nedenle piyasadaki mevcut pazar sayısını ve doğruluğunu arttıracaktır.

Augur tarafından kullanılan temel ağ birimi, platform hakemleri tarafından olay sonuçlarını bildirmek için kullanılacak itibar (ya da REP) olarak bilinir.

Augur, diğer akıllı sözleşmelere soru önermesine ve tek bir kişiye veya organizasyona güvenmeksizin gerçek dünya hakkında bilgi keşfetmesine olanak tanıyan dağıtılmış kehanet sistemi olarak da görülebilir.

Proje, danışmanları arasında Intrade kurucusu Ron Bernstein ve George Mason Üniversitesi ekonomi profesörü Robin Hanson’ı (OvercomingBias.com yazarı) içeriyor.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Augur’un “inanılmaz derecede yararlı veriler üretebileceğini” ve “süper heyecan verici olduğunu ve içten çok şey konuştuğunu” söyledi. Mart 2015’te Microsoft, Augur ve Augur Beta ile ortak bir yazı yayınladığını duyurdu.

Augur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı