Avrupa Merkez Bankası Yöneticilerinin Kripto Paralarla İlgili Yeni Açıklamaları

Avrupa Merkez Bankası Yönetim Kurulu Üyesi Benoit Coeure’ın Açıklaması

Jens Weidmann’ın bu açıklamalarına karşın, Avrupa Merkez Bankası yönetim kurulu üyelerinden Benoit Coeure, Fransa’da düzenlenen G7 toplantısında düzenleyicilerin (Regülatörler) isteklerini karşılamadığı sürece Facebook’un kripto para projesi Libra’nın hayata geçirilemeyeceğini düşündüğünü belirtti. Coeure kendisinin de diğer regülatörler gibi Libra ile ilgili endişelerinin bulunduğunu, öncelikle bu tür projelerin hayata geçirilebilmesi için o kripto paranın tamamen güvenli olması ve kullanıcıları en küçük bir riske atmaması gerektiğini, veri gizliliği kişisel verilerin korunması ve veri güvenliği konularının da  kesinlikle göz ardı edilemeyeceğini belirtti. Coeure bu fikirlerini şu cümle ile dile getirdi. ” “İlk günden itibaren güvenli ve sağlam olmak zorunda. Ortada zamanla öğrenilecek bir şey yok. Ya çalışır ya da çalışmaz… Bu süreç içerisinde regülatörler olarak oturup üstünde düşünmemiz gereken bazı eksikliklerle, tutarsızlıklarla karşılaşabiliriz. Ancak biz kendi soru işaretlerimizi gidermediğimiz, gerekli düzenlemeleri hazırlamadığımız sürece böyle bir proje hayata geçmeyecek.”

.

Avrupa Merkez Bankası Yöneticisi Jens Weidmann’dan Kripto Para Açıklaması

Avrupa Merkez Bankası yönetim kurulu üyesi olan ve Alman Deutsche Bank’ın başkanlığını da yapan Jens Weidmann da daha önce kripto para dünyasındaki stabil (sabit) koinleri büyük bir tehdit unsuru olarak görmediklerini, bazı alanlarda sabit koinlerin kullanışlı olabileceğini belirtmişti. Sabit kripto paralar hakkındaki açıklamalarına Facebook’un kripto para projesi Libra ile devam eden Weidmann, başlangıçta bu projelerin önünü kesmemek gerektiğini, Libra’nın hayata geçmesi halinde insanlara fayda sağlayabileceğini ancak yine de kripto paralara yatırım yapanların temkinli olmaları gerektiğini sabit koinlerin riskli yatırımlar olabileceğini ifade etmişti..

.

Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong: Kripto Para Kullanımı Artacak

Kripto para piyasasının en büyük şirketlerinden olan Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong da kripto paraların geleceği ve Facebook’un yeni kripto para projesi Libra hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Armstrong, Libra’nın kripto paraların popülerliğini artırdığını ve daha da artıracağını, zaman içinde çok daha fazla insanın kripto paraları kullanmaya başlayacağını, bir zamanlar insanların kripto paraları ciddiye almadıklarını, şimdiyse kripto paraları çok yakından takip ettiklerini belirtti. Dünya genelindeki regülatörler hakkında da açıklamalarda bulunan Armstrong, regülatörlere kripto paralar hakkında detaylı bilgi verilmesi gerektiğini, eğer geliştiricilerin regülatörlerle düzenli olarak görüşmeleri halinde kripto paraların yasallaşmasının daha hızlı olacağına inandığını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı