Avrupa’da ilk kez bir bankanın Ripple kullanmaya başladığı duyuruldu

İngiltere merkezli olan ve ihracat-ithalat yapan şirketlere destek faaliyetlerinde bulunan Euro Exim Bank’ın, Ripple (XRP) kripto para birimini sınır ötesi işlemlerinde ödemeler için kullanmaya başladığı açıklandı. Hali hazırda JNFX, FTCS, Sendfriend ve Transpaygo gibi ödeme yöntemlerini kullanan Euro Exim Bank’ın bu yöntemlere ilave olarak sınır ötesi işlemlerde RippleNet ağından da faydalanacağı Ripple tarafından resmi olarak duyuruldu.

Ripple’ın yöneticilerinden Brad Garlinghouse tarafından yapılan açıklamada, Ripple’ın haftada 2-3 şirket ile anlaşma sağladığını, bu anlaşmalarla geçen yıla göre Ripple üzerinden para gönderme işlemlerinin % 350 oranında arttığını belirtti.

Euro Exim Bank’ın yöneticilerinden Kaushik Punjani ise, geleneksel bankacılık yöntemlerin müşterilerin düşük maliyetli ve hızlı işlem yapmalarını zorlaştırdığını, bunun hem şirketler hem de bireysel müşteriler için sorun oluşturduğunu, Ripple ve anlaşmalı kuruluşlar ile iş birliği içinde çalışılarak test edilen ve uygulanmaya başlanan  xCurrent ve xRapid’in müşterilerine çok fazla fayda ve hızlı işlem olanağı getireceğini belirtti.

Kuveyt Finans Kurumu, Ahli Bank (Katar), Pontual/USEND, BFC (Bahreyn), Olympia Trust Company, ConnectPay, WorldCom Finance, GMT ve Randimento gibi RippleNet ağını kullanan finans kuruluşlarının sayısı dünya genelinde 200’ü bulmuş durumda.

24H Range -
/

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı