Binance 24 Milyon Dolarlık BNB Token Yaktı

Kripto borsası Binance  dün yaptığı açıklama ile 808.888 adet daha Binance koini (BNB) yaktığını duyurdu. Yakılan BNB tokenların değeri yaklaşık olarak 24 milyon dolar değerinde. Binance her üç ayda bir BNB token yakarak toplamda 100 milyon BNB tokenı imha edeceği taahhüdünde bulunmuştu.

Binance Ceo’su Changpeng Zhao’nun Açıklaması

Binance Ceo’su Changpeng Zhao: “Bu değişiklikle BNB her üç ayda bir, Binance’in işlem hacmine göre yakılmaya devam edilecek. Fakat Binance ekibi bu seferlik, token tahsisinden vazgeçti.Artık tahsil edilen BNB’lerden almadan Binance ekosistemini inşa etmeyi amaçlıyoruz. Takım önce kendi tokenlarını yakacak. Tokenların tamamı 2,400,000,000 ABD Doları, Özetlemek gerekirse, orijinal miktardan Binance ekibine kalacak hiçbir BNB olmayacak. Sahip olduğumuz tüm BNB’ler hizmetlerimiz aracılığıyla kazanılıyor ya da kendi paramızla alıyoruz.” şeklinde açıklamada bulundu.

Binance 100 milyon BNB’yi dolaşımda tutmayı taahhüt etti. Şu an Binance’ın kendi tuttuğu BNB tokenlar ile birlikte toplamda 189 milyon BNB token dolaşımda bulunuyor. Yani Binance’ın ilerleyen zamanlarda  89 milyon BNB tokenı daha yakması gerekmekte. Daha önce Binance, 80 milyon BNB tokenın yakılacağı, kalan 9 milyonun ise imha edileceğini belirtmişti.

Token yakma kripto para piyasalarında zaman zaman karşılaşılan bir durum. Niçin Kripto Para Yakılır, Coin Yakma Nedir konularını merak ediyorsanız bu yazımızı okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı