Binance Hacim’de Diğer Borsalara Fark Attı

Kripto para dünyasında önemli bir yeri olan theblockcrypto.com internet sitesinin verilerine göre Binance işlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası oldu. Henüz 2 yıllık bir geçmişi olmasına rağmen bu denli büyük bir yükselişte muhakkak ki Binance CEO’su Chanpeng Zhao’nun büyük katkısı var. Sıradan veya görünmez bir yönetici olmak yerine sürekli gündemde olan, her türlü olumlu veya olumsuz olayda anında açıklamalarda bulunarak yatırımcılarını sakinleştirebilen, güven veren Chanpeng Zhao Binance’ın bu aşamaya gelmesindeki en büyük aktör.

Binance 2 yıldır gibi kısa bir sürede yaptığı atakla Coinbase Poloniex, Kraken, Bittrex gibi dünyanın en büyük kripto para borsalarını geçmeyi başardı. Binance 2017 yılı sonlarında hacim olarak kripto para piyasalarının %10’una hakimdi. O zamanlar %50 lik bir hacim ile Poloniex bir numaralı kripto para borsası idi. Ancak zaman ilerledikçe yatırımcılar Binance’a yöneldi ve 2018 yılı Şubat ayında Binance’ın hacmi % 30 lara ulaştı. Son olarak 2019 yılı Mart ayında Binance tüm kripto para borsalarının toplam hacminin %70 ine ulaştı ve kendi rekorunu kırdı. Bu oran ile Binance tüm dünyadaki kripto para borsalarını da ezip geçmiş oldu.

Binance en son merkezsiz borsa Binance DEX’i kısa süre içerisinde açacağını duyurmuş ondan önce de kredi kartları ile kripto para satın alma yönetimini getirmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı