Binance Kendisini Hackleyen Kişiye Ödül Vereceğini Açıkladı

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance‘ın Avrupa’daki kullanıcılara yönelik geçtiğimiz aylarda tanıtımını yaparak kullanıma soktuğu platformu Binance Jerseynin 16.08.2019 günü hem Twitter adresi hem de domain adresi hacklendi. Durumu öğrenen bir çok yatırımcının küçük çaplı bir panik yaşamasına neden olan olay sosyal medyada da oldukça büyük yankı uyandırdı.

Binance, Binance Jersey‘in domain adresini olayın öğrenilmesinden hemen sonra tekrar geri almış olsa da, Twitter hesabına bir kaç saat ulaşamadı. Hacker tarafından bir kaç saat elde tutulan Twitter hesabı daha sonra Twitter yetkilileri tarafından Binance‘a tekrar iade edildi. Binance tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada hackerın eposta aracılığıyla her iki hesabı da ele geçirdiğini ancak durumun düzeltildiği bildirildi.

White Hat grubundan olduğu belirtilen hackera Binance tarafından konuyla ilgili ödül verileceği ve bu olayın tekrar gerçekleşmemesi için hizmet sağlayıcılar ile her türlü işbirliğinin yapılacağı belirtildi. White Hat hacker grubu temelde kötü amaçlı kişilerin tespit etmesi durumunda vahim sonuçlar oluşturabilecek açıkları bularak bunları platform sahiplerine iletmekte ve bunun karşılığında belirli bir ödül almakta. LightningNetwo9 ismi ile kendini tanıtan hacker benzer bir yol izleyerek kendisinin ”güvenlik araştırmacısı” olduğunu belirterek Changpeng Zhao’dan kendisi ile iletişime geçmesini istediği söylenmekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı