Binance’ta 146 bin Bitcoin Taşındı

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, 29 Mayıs 2019 tarihinde 146.000 Bitcoin‘i soğuk cüzdanlar arasında taşıdı. 1 milyar 250 milyon dolar değerinde olan taşınan Bitcoinler tüm dünyada mevcut olan Bitcoinler’in % 1 ine yakın bir miktar. İki aşamada gerçekleştirilen işlemde ilk seferde 77.410 Bitcoin, ikinci seferde ise 68.570 Bitcoin taşındı. Bu iki taşıma işlemi bu zamana kadar görülmüş olan en büyük taşıma işlemi olarak Bitcoin tarihine geçti.

Binance Ceo’su Changpeng Zhao tarafından yapılan açıklamada, güvenlik sebepleri ile spekülasyonları ortadan kaldırmak amacıyla soğuk cüzdanlar arasında Bitcoin aktarımının yapıldığı bildirildi.

Bitcoin Soğuk Cüzdan Nedir?

Soğuk cüzdan her türlü kripto paranın güvenli olarak saklanmasına olanak veren internetle hiçbir bağlantısı olmayan offline kripto para hesaplarıdır.

Sıcak cüzdanlar ise belli bir sistem altında online olarak saklanan her an erişilmeye müsait kripto para hesaplarıdır.

Sıcak cüzdanlar ile soğuk cüzdanların farkı birinin online diğerinin offline olmasıdır. Yani soğuk cüzdanların hiçbir şekilde internet bağlantısı olmadığından kripto paralar yetkisiz erişimlere ve siber saldırılara karşı korunur. Soğuk cüzdanlarda saklanan kripto paraların çalınması mümkün değildir. Eğer kripto paralar ile sürekli işlem yapılmayacaksa soğuk cüzdanlarda saklanmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı