Bitcoin almak için geç mi?

Bitcoin’i ilk fark ettiğimde , 2012’de 11 doları buluyordu . Madenciliğe başlamaya çalıştım, fakat Macbook Pro’nun işlem gücünün, kalkmak ve çalışmak için harcanması gereken zamanı ve enerjiyi haklı çıkarmak için yeterli olmadığını fark ettim.

Bitcoin’e Yatırım Yapmak?

Bu, ilgili riski kabul etmeye istekli olup olmadığınıza bağlıdır. Madencilik konusunda benimkinden çok şey bilen insanlar var; bu yüzden Bitcoin’i bir yatırım olarak satın alma hikayeme değineceğim.

Bitcoin, geçmişi ve geleceği ile ilgili makaleleri hızla okudum. Bitcoin’in nasıl kullanılacağı ve ödeme sisteminin mekaniği konusunda öğreticiler izledim.

Bitcoin sahiplerinin görüşleri için tüm önemli forumlara göz attım.

Bu bana o olmadan önce Bitcoin lekelenme benim öngörü övünmek çalışıyor değil büyük . Bir teknoloji meraklısı olarak, bu keşfettiğim birçok teknik çılgınlıktan sadece biriydi.

2012’de Bitcoin sahipleri arasında fikir birliği olsaydı, Bitcoin’e gerçekten inanırlardı. Para meraklıları, merkezi olmayan bir para biriminin potansiyel devrimci etkisini öngörüyorlardı. Libertarianlar dolar tekeline son vermeyi umuyorlardı. Sorunlarına rağmen, geleceğe parlak baktı ve erken benimseyenler bu öncülüğe yatırım yaptı.

Günümüzde birçok kişi, Borsa Komisyonu’nun yanında, banknotun yanında bulunan devasa numara ve üssel bir fiyat tablosu dışında herhangi bir temelde herhangi bir satın almıyorlar. Her keskin artışla birlikte, gittikçe artan spekülatörler BTC’yi satın alırlar, haklı olarak bir önsezi ile.

Dün, 1 BTC satın alan biriyle konuştum, yaklaşık 12.500 dolardır. BTC, 16.500 dolara çıktığından heyecanla 24 saat içinde %25 geri dönüş sağladığını açıkladı. İlk etapta BTC’yi satın almasına neden olan şeyleri sormak için ara verdim. Tek cevabı, BTC’nin büyüme modelini gördüğünden ve karın yakında sona ereceğine inanmadığıydı.

Kesin olarak söyleyebileceğim bir şey şu anda görmekte olduğum değerdeki hızlı büyümenin sonsuza dek sürmemesidir. Umarım bir madalyonun değeri bir noktada dengede kalır. Gerçekten istikrara kavuşup tıklamayacağını söylemek zor. Bitcoin çarpıp yerine değersizleşebilir; veya değeri uzun süre dalgalanabilir. Eğer stabilize olursa, kararlı değerin şu andan daha yüksek veya daha düşük olup olmayacağını söylemek de zor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı