Bitcoin Neden Düşüyor! (16 Ocak 2018)

2009’da 9 cent ile piyasaya giriş yapan Bitcoin 20 bin doların üzerine çıksa da son 2 ay içinde 3 kez sert düşüş yaşadı. Buna rağmen 10 bin doların altına uzun süredir düşmedi. Bitcoin balon mu? Patlayacak mı? sorularını bir kenara bırakmamız gerek. Rusya, ABD merkez bankası, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ve irili ufaklı ülkeler birer birer kendi kripto parasını çıkarmak için çalışmalara başladı. 12 Ocak 2018 tarihinden bugüne Bitcoinle birlikte tüm altcoinler %50 oranında düşüş yaşadı. Bu süreçte Binance borsasında işlem yapanlar USDT (Tether) Coine geçiş yaparak zararı azaltabilir. Ancak düşüşün nereye kadar olacağı belirsiz olduğu için kafanızda plan yaparak alım yapabilirsiniz.

6 aylık kripto para maceramızda her düşüşün bir alım fırsatı olduğundan bahsettik. Bu sefer alım için daha büyük fırsatın olduğunu düşünüyoruz. Örneğin Enjin Coin 1 haftada 0.48$’dan 0.17$’a kadar geriledi. 0.2$ seviyelerinden alım yapılıp uzun süre beklenebilir. Benzer durum diğer alternatif coinler için de geçerli.

DÜŞÜŞÜN SEBEBİ NE?

Bitcoin’le birlikte alternatif coin olarak adlandırılan altcoinler de büyük düşüş yaşadı. Genelde altcoinlerin seyrini Bitcoin veya ETH belirliyor. Düşüşün sebebi Güney Kore’de sanal coin cüzdanlarla kripto para ticareti yasaklandı. Yani Bitcoin ve altcoin ticareti yasaklanmadı. Bunun yanında Çin hükümeti de sanayi elektriği kullanan BTC madencileri için bir uyarıda bulundu. Düşüşün başka bir nedeni bulunmuyor.

2017 Yılı da Bitcoin için böyle geçmişti!

2017 Ocak-Şubat-Mart aylarında da Bitcoin büyük düşüşler yaşadı. 1300 dolardan 700 dolara kadar düştü. Ardından tekrar yükselişe geçti. Önce 1400 dolar ardından 10 bin ve 21 bin ile rekor kırdı.

Özetle; küçük ve orta büyüklükteki yatırımcıların panik satışlarına zorlandığı bir süreçte olduğunu düşünüyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı