Bitcoin Fiyatı Tekrar 13 Bini Gördü

Lider kripto para birimi Bitcoin bugün yaptığı yükselişle 13 bin dolar seviyesini geçti. Son haftalarda yavaş yavaş yükselen ve bir hafta içerisinde oldukça iyi bir performans sergileyen Bitcoin’in fiyatı bu süreç içerisinde 3 bin dolar kadar artış göstererek 13 bin dolara kadar yükseldi.

Haziran Düzeltmesi

Bitcoin 26 Haziran’da 14 bin dolar seviyesini gördükten sonra bir hafta içerisinde tekrar 9.800 dolar seviyelerine gerilemişti. Haziran ayı genelini ele aldığımızda 7.500 dolardan 14 bin dolar seviyelerine kadar yükselen Bitcoin bu yükselişle pek çok yatırımcının yüzünü güldürmüştü. Ancak daha sonra tekrar düşerek 10 -12 bin dolar seviyelerine gerilemiş ve bir süre bu aralıkta seyretmişti.

13 Bin Dolar’ı Tekrar Gördü

Bitcoin 10-12 binlik bu fiyat aralığından sıyrılarak  bugün (10 Temmuz) itibarıyla tekrar 13 bin dolar seviyesini gördü.

Bitcoin’i şimdi ne bekliyor

Piyasalarda her yükselişten sonra kar satışları ve panik ile gelen bir düzeltme görülmesi olağan bir durumdur. Kripto paralar da bu tür süreçlerde büyük oranlarda düşüş yaşayabilirler. Ancak pek çok analist orta vadede kripto para birimlerinin yükselmeye devam edeceğini ve çok büyük çaplı bir düşüş görülmeyeceğini ön görmekteler.

Not: Yaptığımız teknik analizlerin, haberlerin ve yorumların hiç biri yatırım tavsiyesi değildir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı