Bitcoin İşlem Hacmi Son Ayların En Yüksek Değerlerine Ulaşıyor

Hafta sonunda başlayan ve Ethereum’un öncülük ettiği kripto paraların yükseliş trendi, son üç günde yaklaşık %8’lik bir artış sağladı. 3.600 $ civarlarından 3.900 $ seviyelerine yükselen Bitcoin yine altcoinlerin lokomotifi olurken, 3 günlük yükselişte piyasalara yeni para girişleriyle toplam piyasa değeri yaklaşık  %10 oranında arttı. Pazartesi günü itibarıyla 134 milyar dolara kadar yükselen piyasalar bu hacimle son 9 ayın en yüksek değerini gördü.

Coinmarketcap verilerine göre, 2018 yılının Nisan ayından bu yana kripto para günlük işlem hacmi 34 milyar  dolardan yukarıyı görememişti. Bu son işlemlerle Nisan 2018’den bu yana seyreden hacim yukarı yönlü kırılmış oldu. Bazı uzmanlar ve kripto para analistlerine göre, uzun zamandır devam eden düşüş trendinde piyasa sermayesinin bu seviyeye yükselmesi önemli bir direnç seviyesi oluşturuyor ve bu dönem altcoinler için bahar mevsiminin başlangıcı olabilir.

kripto increase

Bitcoin için psikolojik direnç seviyesi olan 4.000 dolar seviyesine ulaşılmadan 3.900 dolar civarında bir miktar oyalanması da yatırımcılar için umut verici. Ancak Bitcoin bir süre 3800-3900 bandında oyalanacak gibi görünmekte.

Yükseliş Ethereum ile başladı

Bu bir kaç günlük süreçte Ethereum, Ripple ile verdiği mücadelede 146-147 dolar seviyelerine ulaşarak yaklaşık %8’lik bir artış gösterdi. Ripple her ne kadar bu rekabette yeterince yol alamamış olsa da, sonuç olarak iki coin arasındaki fark 2 milyar dolar civarında. Ripple bu süreçte % 6 artışla şuan 0,34 dolar seviyelerinden işlem görmekte.

EOS en fazla kazandıran coin

En iyi performans gösteren coin, ortalama yüzde 20 kazanç getiren EOS olurken, yazının hazırlandığı esnada 3,51 $ seviyelerinden işlem görmekte.

NOT:Yazı içeriğindeki bilgiler, bilgilendirme amaçlı olup, herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı