Bitcoin Ödeme Hizmeti Nedir?

Özetle, bitcoin ödeme servisleri veya bitcoin tüccar hizmetleri, satıcıların ve işletmelerin sattıkları veya teslim edilen mallar ve hizmetler için bireylerden gelen bitcoin’lerde ödeme almalarını sağlar.

Standart bir kredi veya banka kartı ödeme hizmetinin işlenmesine benzer şekilde, bazı özellikler bitcoin ile çalışır.

Örneğin, bir satın alma işlemi yapmak için bir Walmart mağazasını ziyaret edersiniz, Amex veya Visa kredi kartınızı sayaçta kaydırın ve gerekli ödemeyi yapmak için PIN numarasını girin. Benzer şekilde, Walmart web sitesinden çevrimiçi bir alışveriş yapabilir ve web sitesinin ödeme sayfasında ayrıntıları girerek aynı kredi kartını kullanarak ödeme yapabilirsiniz.

Her iki durumda da (mağaza içi kaydırma makinesi veya çevrimiçi web portalı), sahne arkasında, ödeme yapmak için kredi kartınızın doğrulanmasını ve işlenmesini sağlayan bir ödeme hizmeti sistemi çalışır. Ödeme hizmeti, ödemenin gerekli ayrıntılarının güvenli bir şekilde kaydedilmesini ve iletilmesini, kimlik bilgilerinin doğrulanmasını, hesabınızdan paranın Walmart’ın hesabına aktarılmasını ve ilgili tüm paydaşlara onay vermesini sağlar.

Bitcoin ödeme hizmetleri benzer şekilde çalışır. Bitcoin ödemelerinin işlenmesi için ödeyici ve alıcı arasında bir aracı katman olarak hareket ederler, bu da blok taşınma kamu defterinde işlemin kaydedilmesini içerir .

Satıcılar, hem çevrimiçi hem de fiziksel konumlarda alıcıları veya satıcıyı arka planda yürütülen bitcoin ödemelerinin karmaşık arka plan süreci hakkında endişe duymadan bitcoinlerde ödeme kabul etmelerini sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı