Bitcoin Platinum Nedir? Nereden Alınır?

Son zamanların yatırım yapmak amacı ile kullanılan en büyük para birimlerinden biri sanal para birimi olan Bitcoin’dir. Bitcoin, kısa zaman içerisinde yatırımcılarına büyük oranda kâr ettirmesi ve sürekli yükselen bir para birimi olarak bilinmektedir. Sanal para birimi olan Bitcoin, sanal madende bulunmaktadır ve yine anahtarı kullanıcısında olan sanal bir cüzdan vasıtası ile saklanmaktadır. Bitcoin madeni bazen çatallanmakta ve farklı kollara ayrılabilmektedir. Bu kollardan yeni bitcoin birimleri de oluşmaktadır.

Bitcoin Platinum Nedir?

Bitcoin Platinum, adını Aralık ayında olan çatallanma ile duyurmuştur. Bitcoin madeninin yatırımcıları ve kurucuları tarafından gerçekleştirilen büyük çatallanma ile maden bir kola daha ayrılacaktır. Bu kola ayrılma işlemi ile asıl yapılmak istenen şey madende yeni bir yol ve yeni bir sanal para çıkararak Bitcoin konusunda tek başına yatırım yapan ve Bitcoin konusunda bireysel olarak tek başına kazanç sağlayan kişilerin dışında başkalarının da Bitcoin almasını ve yatırım yapmasını kolaylaştırma amaçlanmaktadır.

Bitcoin Platinum’un ortaya çıkış amacı Blockchain defterinde değişiklikler yapmak ve bu değişiklikleri kullanıcıların rahat kullanımını göz önünde bulundurarak sunmaktan oluşmaktadır. Bu sanal paranın diğer Bitcoin ve altcoinlerden farkı tüccarlar ile kullanıcılara daha az ücret ve güvenilir onaylar vereceğini de iddia etmektedir. Bu nedenle de kullanıcılar tarafından merakla beklenmektedir. Gelecekte daimi olarak kısıtlanmayacağı şekilde kişilerin yatırımları ile büyüyebilecekleri de kişilerin vaatleri arasında bulunmaktadır. Tüm bunlar kullanıcılar tarafından değerlendirildiğinde Bitcoin piyasası için ortaya son derece önemli bir sanal para çıkacağı da gözlenmektedir.

Bitcoin Platinum için olacak çatallanma protokolün 498.577 numaralı blokta zorlandırılacağı ifade edilmektedir. Çatallanma ile beraber kişiler çatallanan bölgeden de Bitcoin alış- verişlerine devam edebilecek ve sınırsız bir şekilde büyüyeceklerdir.

Bitcoin Platinum Çatallanması Gerçek Midir?

Bitcoin Platinum çatallanması herkes tarafından beklenen projelerden bir tanesiydi. Bitcoin platinum çatallanması için açılan resmi hesapta hesabı açan kişiler tarafından çatallanmanın bir aldatmaca olduğu ve gerçekleşmeyeceği açıklanması yapılmıştır. Gelen şikayetler nedeni ile de hesabı kötüye kullanan kişiler için soruşturma başlatma kararı alınmış bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı