Bitcoin Yasadışı Faaliyetler Için Kullanılıyor mu?

Bitcoin Yasadışı Faaliyetler Için Kullanılıyor mu? Bu yine tartışmalı bir konudur. Bitcoin kullanımının özgürlük derecesi ve gizlilik derecesi nedeniyle, yasa dışı mal veya hizmetleri satın almak isteyen birçok kullanıcı başlangıçta bir ödeme yöntemi olarak Bitcoin kullanımına döndü.

Yasadışı mallar veya hizmetler için kullanılan bit eşlik işlemlerinin tahmini yüzdelik yüzdesini hesaplar ve bunları yasal işlemlerle karşılaştırırsanız, boyalı resim birçok düşündüğunuzdan çok daha rahatsız edici bir görüntüdür.

Yasadışı malları içeren Bitcoin işlemlerinin yüzdesi nakit, kredi kartları ve bankacılık sistemlerine göre çok daha düşüktür. Blokçadaki tüm işlemleri geriye izleme yeteneği, finansla ilgili suçların dünyadaki diğer para birimlerinin karşılığını telafi etmekten daha fazla olacaktır.

Bitcoin’in birçok insanın farkına bile varmadan aktif olarak savaştığı birkaç mali suç var. Örneğin, Bitcoins’in taklit edilemeyeceği, basit ama yine de gözden kaçırılmış bir gerçektir. Şu anda ABD Doları arasında dolaşımda bulunan binlerce sahte fatura hakkında düşünün mi?

Amerika Birleşik Devletleri’nde dolaşan 200 milyon dolardan fazla paranın sahte olduğu tahmin edilmektedir. Kullanılan para BTC idi, bu bir sorun olmaz. Bir diğer iyi örnek, dolandırıcılık suçlamalarının bulunmamasıdır. Açıklamada gördüğünüz o rastgele küçük işlem hakkında bankanıza söylemek zorunda kaldığınız bütün zamanları düşünün mi?

Bitcoin ile, kullanıcı cüzdanına giren ve çıkan tüm paraların tam kontrolü altında olduğu için bu işlemler geçerli olmazdı. Bitcoin tasarlandığı gibi, tüm işlemleri yapmak için mükemmel bir para birimi haline getirir.

Bitcoin işlemlerinin geri döndürülemez olması nedeniyle kaçınılmaz olarak dolandırıcılık ve con artist gibi suçlar akışı yaratacağını düşünen bazı insanlar var ve hepimiz Afrika’daki zincir posta zincirindeki prensi hatırlıyoruz. Gerçek şu ki, bu suçlar herhangi bir para birimini vuruyor.

Sahtekârlık olan nakit işlemleri günlük olarak gerçekleşir ve aynı para havaleleri için de söylenebilir. Bitcoin mükemmel bir para birimi sistemidir, ancak düzenli para birimleri olduğu gibi benzer bit eşliğinde dolandırıcılıklara duyarlıdır .

Daha önce de belirttiğimiz gibi Bitcoin, finansal kuruluşlar tarafından bu tür suçlarla mücadele etmek için kullanılan aynı düzenlemelere tabi olacak ve Bitcoin bu suçların cezai soruşturmasını hiçbir şekilde engelleyecek değil.

Bu tür tartışmalı konuşmalar ve incelemelerin Bitcoin gibi bir buluşla yapılması bekleniyor. Hatta yazı tahtası, tebeşir levhaları yerine asıl kullanıldığı zaman pek hoşlanmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı