Bitcoin’i Açık Bir Şekilde Anlatmanın İyi Bir Yolu Nedir?

Bitcoin’i birisine anlatmam isteniyor ve bu konuda çok zorlanıyorum diyenler için Bitcoin nedir sorusunun en basit şekilde yanıtını hazırladık.

Bitcoin yeni bir para çeşididir. Tek bir kuruluş ya da hükümet tarafından denetlenmeyen ilk merkezi olmayan elektronik para birimidir. Bu açık kaynaklı bir projedir ve 100.000’den fazla kişi tarafından kullanılır. Dünya çapında insanlar, yüz binlerce dolarlık transferler gerçekleştirmektedir.

Şebeke, sizin gibi kullanıcılar tarafından oluşturulur, böylece sizinle ticaret yapan herhangi bir banka veya ödeme işlemcisine ihtiyaç duyulmaz. Bu yerinden yönetim, Bitcoin’in güvenlik ve özgürlüğünün temelini oluşturmaktadır.

E-posta, dünyanın her yerinden ücretsiz mektup göndermemize izin veriyor. Skype, dünyanın her yerinde ücretsiz telefon ve video görüşmeleri yapmamızı sağlıyor. Şimdi Bitcoin var. Bitcoin, işlem başına cüzi bir miktar ile dünyanın herhangi bir yerindeki çevrimiçi herhangi birine para göndermenizi sağlar!

Bitcoin herhangi bir banka veya devlet tarafından kontrol edilmeyen bir topluluk çalıştırma sistemidir.

Siz ve para göndermek ve almak istediğiniz insanlar arasında durmakla zenginleşen bir bankası yok. Bitcoin rakip para birimlerinin hepsinden daha verimli.

Bir para birimi, yaygın olarak kullanılan bir değer taşır. Bitcoin, deflatif önyükleme ekonomisine sahip bir başlangıç ​​para birimidir. Kullanımı, spekülatör teşviki sağlayarak yayılır.

Bitcoin, endüstri devriminden bu yana dünyanın gördüğü en büyük yeniliklerden birisi olarak tarihteki yerini alacak.

Bir Yorum

  1. Arkadaşlar merhaba, bende çok kısa bir süredir bitcoin ve altcoin dünyasıyla ilgiliyim. Benimde bir çok sorum vardı araştırarak ve bazı arkadaşlardan yardım alarak edindiğim bilgileri paylaşmak istedim. Hazır bende bilgiler tazeyken yeni başlayan arkadaşlar için hızlıca BASİT BİR DİLLE anlatmaya çalışacağım. Zamanla yazıya eklemeler yapacağım.
    İlk olarak bitcoin madenciliği adı altında 10bin koyuyosun 20bin alıyosun 3 ayda falan gibi ponzi sistemler dolaşıyormuş. Ya ben seninde kazanmanı istiyorum gibi bi yaklaşımdan mutlaka ve mutlaka UZAK DURUN Bitcoinin bunlarla uzaktan yakından alakası yoktur, dolandırıcılıktan başka bir şey değildir. Herkes bi kazanç edinebilmek için düşüyor bu sistemlere, eşinizi dostunuzuda uyarın bu rüyalara dalıp paralarından olmasınlar.
    Öncelikle adını çokça duyacağınız yerli ve yabancı borsalardan bahsedeyim. Borsa denilen şey, al sat yapılan platformlar. Yerli borsalarda TL ile bitcoin ve alt coin alımı yapabilirsiniz. Yabancı borsalarda ise usd ile bitcoin, bitcoin ile altcoin alım satımı yapabilirsiniz. Yerli borsaların bazılarında az sayıda alt coin satışı var yeni yeni yayılıyor sanırım. Diğer altcoinler için yabancı borsaları kullanmak zorundayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı