Binance Bytecoin’i (BCN) tamamen kaldırdı

Bytecoin (BCN) kripto para piyasasının en büyük borsası Binance’ta listenmeye başlaması ile 2018 yılı Mayıs ayı içerisinde, %160 gibi bir oranda değer kazanmıştı. BCN’nin gerçekten değer mi kazandığı yoksa geniş çaplı bir pump olayına mı maruz kaldığı yatırımcılar tarafından merak edilirken, değer artışının birkaç güne yayılması sebebiyle BCN ağı yüksek işlem yükü ile karşı karşıya kalmış, mevduat ve para çekme işlemlerinde sorunlar yaşanmıştı. BCN proje ekibi bu sorunu çözmeye çalışsa da tatmin edici bir gelişme yaşanmamış ve BCN daha sonra hızlı bir düşüş yaşamıştı. Peri masalının kabusa dönüşmesinin ardından akıllardaki en önemli soru BCN’nin bir aldatmaca olup olmadığıydı.

Bitcoin’in hızla değer kaybetmesi ile düşüş ivmesi daha da artan BCN, Binance’ın delist haberi ile 09 Ekim’den itibaren daha da fazla değer kaybetmişti. Binance 24 Aralık 2018 tarihinde yayınladığı yeni duyuru ile, “21.10.2018 tarihinden itibaren BCN’nin alım satım işlemlerini, 12.11.2018 tarihinden itibaren de BCN para çekme işlemlerini devre dışı bırakacaklarını bildirdiklerini, ancak yatırımcıların mağdur olmaması için para çekme işlemelerini 24.12.2018 tarihine kadar açık tuttuklarını, 24.12.2018 tarihinden itibaren BCN para çekme işlemlerinin artık durdurulduğunu, hala elinde BCN olan yatırımcıların elindeki BCN’lerin 1 BCN = 0.00000020 BTC oranında 26.12.2018 tarihine kadar değiştirileceğini ve bu tarihten sonra BCN’nin para çekme sayfalarından kaldırılacağını” bildirdi. Haberin orjinali için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

24H Range -
/

 

Kripto para piyasasına peri masalı gibi girip kabusa dönüşen Bytecoin (BCN), scam koinler listesinde kendine yer buldu diyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı