Bytecoin (BCN) Nedir?

Bytecoin (BCN), CryptoNote teknolojisine dayanan ve anonim nakit ödeme için tasarlanmış bir açık kaynak koduyla Temmuz 2012’de başlatılan ilk kripto para birimidir. BCN, kullanıcının gizliliğini güvensiz ve adsız işlemlerle korur.

Bitcoin ve çatal uçlarından ayrı olarak gelişen tamamen bağımsız bir para birimi . Bytecoin’in yaratılmasının temeli benzersiz CryptoNote teknolojisi idi.

Bytecoin (BCN), 4 Temmuz 2012’de kuruldu. Lansmandan beri, çok değerli işlemler ve birkaç güvenlik güncelleştirmesi de dahil olmak üzere çeşitli iyileştirmeler yapıldı. 2013’te, CryptoNote Java’nın orijinal uygulaması C ++ kullanılarak yeniden yazıldı . Bytecoin blok zincir , doğrudan havale ile ilgili olmayan ek bilgiler içermektedir: birkaç blok, üniversitelerin coğrafi koordinatlarını, eğitim kurumlarını diğer binalar arasında kapsamaktadır. 11 Ağustos 2012’den bu yana oluşturulan bloklar, Cyphernomicon , Neuromancer William Gibson ve diğer yazarların tekliflerini içeriyor.

31 Mart 2015’te Bytecoin geliştiricileri, gelecekteki birkaç bülten için yol haritalarını açıkladı . Diğerleri arasında aşağıdaki gelişmeler belirtildi:

  • Binlerce işlemi aynı anda alıp gönderebilen ödeme ağ geçidi
  • Masaüstü GUI cüzdan yazılımı (birkaç hafta sonra Nisan 2015’te piyasaya sürüldü)
  • Diğer yazılımlarla entegrasyon için birçok API katmanı
  • Blokçu tabanlı aliases sistemi
  • Blok tabanına dayalı varlıklar
  • Gömülü turing-tam dil ile akıllı sözleşmeler.

15 Aralık 2017’de izine rastlanmayan belirteçler geliştirilmesi planlanmaktadır.

Özellikler

Sınırsız anlık uluslararası ödemeler: Bytecoin ağı Internet kadar hızlı çalışır. Ödemeler için onay olması gerektiği için ödemelerin işleme koyulması biraz zaman alır. Bytecoin, işlemlerin yaklaşık 2 dakika içinde işlendiğini iddia ediyor.

Bytecoin öncelikle anonim işlemler için kullanılır. Buna ek olarak, Bytecoin bazı çevrimiçi mağazalarda para birimi olarak kullanılır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı