Cardano Coin Nedir? Nereden Alınır?

Cardano Coin (ADA) Nedir?

Cardano (ADA), sadece 4 aylık bir geçmişe sahip. Fakat son haftaların en fazla konuşulan coinlerinden birisidir. Sessiz sedasız yükselişi sayesinde piyasa hacmine göre 6. sıraya kadar yükseldi. Hatta 5. sırada yer alan Litecoin’in tahtını sallamaya başladığını bile söyleyebiliriz. Katmanlı bir mimariye sahip olan Cardano, özellikle güvenlik üzerinde yoğunlaştığı için Ethereum’a benzeyen akıllı bir sözleşme platformuna sahiptir. Önde gelen küresel akademisyenler ve iyi bir mühendislik ekibi tarafından araştırmalar üzerinde kurulu bir Blockchain projesi olarak lanse edilmektedir.

Cardano (ADA) Coin Nereden Alabilirim?

Cardano Coin bir çok borsada satılmaktadır. Türk borsalarında ise ADA coinin satışı bulunmamakta. En güvenilir, kullanışlı borsa olarak Binance’ı önermekteyiz.
https://www.binance.com/?ref=17827055 referans linkiyle Binance borsasına üye olup hemen Cardano coin al-sat işlemlerini yapabilirsiniz.
ADA coin alabileceğiniz alternatif borsalar: Bittrex, Binance, Gate.io, Coinnest.

Cardano Coin (ADA) Kaç Dolar? Fiyatını anlık takip et

/
Low 24H
High 24H
Volume 24H
Last Trade Volume
Last Market

Cardano Özellikleri ve Önemli Yönleri

Cardano, programlama dili olarak ise yüksek hata toleransı bulunan Haskell dilini kullanmaktadır. Bu sistemin aylar hatta yıllar içerisinde nasıl bir noktaya geleceğini bilmeyi imkansız hale getiriyor. Cardano, Haskell’i kullanan ilk kripto para birimi olarak da dikkat çekiyor. Cardano’nun asıl amacı ise; bankacılık işlemlerinin pahalı bir şekilde yapıldığı yerlerde Blockchain teknolojisini kullanmaktır. Cardano’nun madencilik algoritması ise Ouroboros’tur. Ethereum ve Bitcoin’in zıttına Proof Of Stake yöntemini kullanarak çalışıyor. Bu yöntemde sürdürülebilir olmayan ve elektrik tüketimini maksimum boyutlara çıkarak Proof of Work yöntemine bir alternatif oluşturmaktadır. Bu yöntemin kötü tarafı ise zengini daha fazla zengin yapmasıdır. Yani elinizde ne kadar fazla coin yer alıyorsa siz de o kadar fazla kazanıyorsunuz. Yalnız 2018 yaz aylarında Ethereum’unda Proof of Work’ü bırakarak Proof of Stake yöntemine geçmesi beklenmektedir. Şuan aktif olarak dolaşımda olan toplam 26 milyar ADA yer alıyor. Bu sayıyı 45 milyara kadar çıkarmak mümkündür.

Cardano Coin’in Geleceği

Cardano her ne kadar şuan çok büyük bir yükseliş gösteriyor olsa da henüz tam olarak geliştirildiğini söylemek mümkün değildir. Geliştiricilerin yol haritasını incelediğimiz zaman coinin tam olarak geliştirilmiş olmadığını ve geliştirilmeye devam edildiğini görebiliyoruz. Cardano’nun tam teşekküllü bir hale gelmesi için önümüzde iki yıllık bir süreç daha bulunuyor. Bu onu yatırım yapmak için uygun hale getiriyor. Görünüşe göre önümüzdeki süreçlerde yatırımları toplayarak büyüyecek bir coin var. Bu yüzden yatırım yapacağınız bir coin arıyorsanız Cardano bunun için en uygun coinlerden birisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı