Cardano’nun Kurucusundan Kripto Paralar İçin Korkutan Açıklama

Cardano’nun (ADA) kurucu ortağı olan endüstri mühendisi Charles Hoskinson kripto paralar hakkında yaptığı açıklamalar ile yine olay oldu.

Kripto para ve blockchain teknolojisi yatırımları hakkında düzenlenen ve dünyanın en büyük yatırımcı konferansı olarak adlandırılan Kripto Finans Konferansında (Crypto Finance Conference) açıklamalarda bulunan Charles Hoskinson, 2018 yılında büyük değer kaybeden kripto paraların toparlanıp yeniden aynı seviyelere gelmesinin çok uzun süre alabileceğini, hatta bu sürenin on yıldan daha uzun olabileceğini belirtti.

Kripto paraların 2017 yılındaki aşırı büyüme hızının ardından hızla değer kaybetmesini, 2000’li yıllarda teknoloji şirketlerinin yer aldığı NASDAQ’ daki hisse senetlerinin büyük değer kaybetmesi ile sönen ekonomik balon (Dot-Com Balonu) ile karşılaştıran Hoskinson, Amazon gibi şirketlerin Dot-com Balonu sonrası toparlanmasının 10 yıldan fazla sürdüğünü ama daha sonra çok daha gerçekçi, tecrübeli ve olgun şirketlere dönüştüklerini söyledi.

Kripto paraların da bu şirketler gibi büyüme modellerini kendilerine uyarlayabileceklerini veya kendilerinin büyüme modelleri geliştirebileceklerini, para girişi için kurumsal yatırımcıların tekrar kripto paralara çekilmesi gerektiğini ancak kripto para ekosisteminin eskisinden çok farklı bir ekosistem olacağını ve 2017’ deki seviyelere gelebilmenin de 11-12 yıl alabileceğini öne sürdü. Wall Street’te yatırım yapmayı bekleyen çok fazla yatırımcı olduğunu, yeni varlıklar için bekleyen bu seçici ve akıllı yatırımcıları çekmek adına kripto para geliştiricilerinin makul ve güvenilir yol haritaları sunmaları gerektiğini belirtti.

24H Range -
/

 

Ethereum’un da kurucu ortaklarından olan ve daha sonra ayrılan Charles Hoskinson, daha önce yaptığı açıklamalarda Ethereum’un kurucusu olan Vitalik Buterin’i rock yıldızına benzetmiş, başka bir açıklamasında ise Ethereum’un bu kadar başarılı olması benim için sürpriz oldu demişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı