CCID, Kripto Projeleri Sıralamasında Bitcoin’i 2 Sıra Daha Düşürdü

Çin Bilgi ve Endüstri Geliştirme Merkezi (CCID), en yeni Kripto Projeleri sıralamasını açıkladı. 35 Kripto Projesinin yer aldığı listede Tron ve EOS zirvede olurken, Bitcoin biraz daha geriledi. CCID projeleri temel teknoloji, uygulanabilirlik ve yaratıcılık üzerinden değerlendirdi.

Çin’nin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı’na bağlı Bilgi ve Endüstri Geliştirme Merkezi (CCID), Kripto Projeleri sıralama raporunun 11. güncellemesini Cuma günü yayınladı. Bu ay değerlendirilen kripto projesi sayısı, bir önceki aya göre değişmeden 35 olarak kaldı.

 

 

Sonuçlar, dünyanın üç büyük Dapp platformu olan EOS, Tron ve Ethereum’un 155.7, 146.7 ve 142.8 puan sıralamasıyla hala ilk üçte yer aldığını gösteriyor. EOS geçen yıl haziran ayında sıralanmaya başladığından beri en üst sırada yer aldı. Bu ay BTC, bir önceki aya göre iki sıra gerileyerek 15. sırada yer aldı. BCH ise 27. sıradan 31. sıraya düştü.

35 Kripto Projesinin tümü üç alt kategoriye göre değerlendirildi: Bu kategoriler;

Temel teknoloji, Uygulanabilirlik ve Yaratıcılık.

Temel Teknoloji kategorisi toplam endeksin% 64’ünü oluşturdu bu kategorideki ilk beş proje EOS, Tron, Bitshares, Steem ve Gxchain olarak açıklandı.

Uygulanabilirlik kategorisi toplam endeksin% 20’sini oluşturdu bu kategorideki ilk beş proje Ethereum, NEO, Nebulas, Tron ve Ontology olarak açıklandı.

Yaratıcılık kategorisi ise toplam endeksin% 16’sını oluşturdu bu kategorideki ilk beş proje Bitcoin, Ethereum, EOS, Litecoin ve Lisk olarak açıklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı