CEX.IO sitesinden kredi kartı ile bitcoin almak

BTCTurk, Koinim, Paribu, Koineks, Bitturk gibi Türk bitcoin al-sat sitelerinden kredi kartı ile Bitcoin alınamıyor. Ancak yabancı sitelerden Bitcoin almak mümkün. Bu yazımızda Cex.io sitesinden kredi kartı ile bitcoin almak için sizlere bilgilendirme yapacağız.

Cex.io güvenilir mi?
Dünya genelinde en güvenilir Bitcoin alabileceğiniz sitelerden biridir. 24 saatlik işlem hacmi 2017 Aralık ayı itibariyle 3.500 BTC civarıdır.

Cex.io ‘ya nasıl üye olunur?
Kimlik, e-posta ve sitede isteden kayıt belgelerini sisteme yükledikten sonra sitenin yoğunluğuna göre üyeliğiniz aynı anda onaylanabiliyorken bu süre 1 haftayı da bulabiliyor. Site üzerinden günlük limitinizi yükseltmek için “doğrulama” yapmanız gerekmektedir. Doğrulama için kimlik veya pasaport taraması gerekiyor. Ayrıca kredi kartı ve kimliğinizi tuttuğunuz bir resim ile birlikte ikamet belgesi de gerekmektedir. Bitcoin yatırımı yapmak istiyorsanız tüm siteler üyelik için bu doğrulama işlemlerini yapmaktadır.

Cex.io ‘ya kredi kartıyla para yatırırken komisyon alıyor mu?
Kredi kartıyla para yatırırken %3,5 +0,25$ komisyon almaktadır.

Cex.io ‘nun dezavantajı
Kredi kartı ile alım yapacaksanız cex.io sitesini önermekteyiz. Ancak banka kartınızda para varsa kesinlikle Türk Bitcoin sitelerini kullanmalısınız. Cex.io’da Bitcoin alırken ve satarken komisyon kesmektedir.

Cex.io ‘da BTC transferi yapabilir miyim?
Site üzerinden Bitcoin, ETH ve diğer altcoinlerin transferini yapabilirsiniz.

Cex.io ‘ya para yatırdıktan sonra nasıl Bitcoin alabilirim?
Üyeliğiniz onaylandıktan sonra kredi kartıyla hesabınıza dolar veya euro cinsinden paranız aktarılır. Ardından Bitcoin alış ekranından dilerseniz aynı anda BTC alabilir dilerseniz de ” BTC şu fiyata düştüğünde al” emri verebilirsiniz.

Cex.io ‘dan altcoin alabilir miyim?
Hesabınızdaki parayla site üzerinden Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, DASH, ZEC alabilirsiniz.

Cex.io hesabından para nasıl çekilir?
Site hesabınızda bulunan Bitcoin veya altcoinleri bozdurduktan sonra hesabınızdaki parayı Türk banka kartı hesap bilgilerinizi girerek çekebilirsiniz. Çalıştığınız bankaya bağlı olarak paranız 10 dakika içinde gelebilirken bu işlem 1 haftayı da bulmaktadır.

Cex.io komisyon oranları

Ödeme şekli Kullanılabilir Fonlar Kurlar harç
Kredi kartı 1-2 gün Amerikan Doları % 3.5 + 0.25 $
Kredi kartı 1-2 gün avro % 3,5 + 0,20 €
Kredi kartı 1-2 gün OVMAK % 5.25 + 15.57 RUB
Banka transferi değişir Amerikan Doları 10,00 $
Banka transferi değişir avro € 10,00

Bir Yorum

  1. az once 0.3 eth transfer istedim, 0.01eth ucret kesti ( su an eth 140$, 8tl komisyon ediyor ). 3 defa denedim 3unde de out of gas mesaji geldi transfer iptal oldu. uygulamasi cokuyor, cozerlerse, alim satim yapilan yerdeki fiyat listelerinin oynamasini da cozmeleri lazim, guncel fiyatlarin oldugu liste okunaksiz sekilde guncelliyor, artti zanneditorsunuz, liste asagi kaymis sekile geliyor. arica ugulama ilk acildiginda coin al kredi karti ile diretmesi anlamsiz, fiyat bakarim yada bakiyem deger kazanms mi bakarim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı