Coin Alım Satımına Yeni Başlayanlara Tavsiyeler

Sund nickli üyemizin tavsiyeleri. Bitcoin ve bilhassa altcoin konusuna ilgi her geçen gün artmakta. Bu işe yeni girecek arkadaşlara (kurtlara lafım yok.) Bir kaç tavsiyede bulunmayı gerekli görüyorum. Kesinlikle bir yatırım tavsiyesi vermeyeceğimi belirtmeliyim.

1- Küçük meblağlarla başlayın.

Bu işe girerken amatör olduğumuzu unutmuyoruz. Yeni bir dünya. Bu sebepten dolayı kaybetseniz de size koymayacak miktarlarla başlamanızda fayda var.

2- İşi öğrenin.

Coin borsasının nasıl işlediğini iyice kavramanız gerekiyor. Bilmediğiniz bir sitede başarılı olmanız zor. İyice kurcalayın sağı solu.

3- Fazla risk tehlikelidir.

Riski azaltmak için tek coine odaklanmamakta fayda var. Sepet oluşturmak ve 3 veya üzeri coin’e yatırım yapmak kendinizi garantiye almanızı sağlar.

4- Gaza gelmeyin.

Gün içi yüksek bir getiri sağlamış coinlere girerken bir kez daha düşünün. Çoğu zaman pump(bir nevi kısa süreli yatırım artışı) olmuş bir coini tepeden alırsanız onun düşme ihtimali her zaman daha yüksektir. Elbetteki tepe noktasını bilemezsiniz ama temkinli olmakta yarar var.

5- Manipülasyona gelmeyin.

İnternette veya başka bir yerde coinle ilgili çok artıcak,uçucak kaçıcak yorumlarının bir dayanağı yoksa çok ciddiye almayın. Aşağıda verdiğim yerlerden araştırabilirsiniz.

6- Sakin ve sabırlı olun.

Kısa vadeli alım satım yapmayacaksanız ana coinleri tercih edin. Bitcoin, ethereum, ripple, litecoin gibi.

7- Araştırın ve takip edin.

Alt coinciler için yatırım yapacağımız coini nasıl seçeceğiz? Bu en zor kısım olabilir. Başlangıç aşamasında çok fazla sayıda coine odaklamamanız iyi olacaktır. Coin borsası ilk 10 coin örneğin, bu coinlerle ilgili araştırmalarınıza başlayın. Coinin farklı yönleri, artıları neler? Gelecek vaad ediyor mu? Gibi sorular sorun kendinize.

Coinlerle ilgili haberleri nerelerden edinebilirsiniz. Twitterda coinler üstünden arama yapıp geliştiricilerine ulaşıp takip edebilirsiniz. Veya sitemizden coinlerle ilgili analizlere bakabilirsiniz.

Herhangi bir alt coine %20’yi geçmeyecek şekilde yatırım yapmaya çalışın. Aldığınız fiyatın altına düştüğünde paranız coinde kalabilir. Bu sebepten artış trendindeki başka coini kaçırabilirsiniz. Eğer coine çok güveniyorsanız yüklü girmek size kalmış.

Mümkün olduğunca düşük fiyattan değerlenebilecek coinlere yatırım yapmaya çalışın. Grafiğini okumaya çalışın ve kendinize o coine ait bir hedef fiyatı belirleyip kar realizasyonu yapıp çıkmanız çoğu zaman daha mantıklı olabilir.

Nasıl başlarız diyenler ve altcoin nasıl alırım diyenler için:
binance

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı