Coin Forklarını Takip Edebileceğiniz Siteler

Fork’un kelime anlamı çatallaşmadır. Kripto paralardan yeni bir kripto para çıkma işlemi de denilebilir. Genellikle fork yaşaması muhtemel coinlerin değeri fork tarihine kadar artar. Örneğin Bitcoin çatallaşma sonrası Bitcoin Gold ve Bitcoin Cash doğurdu. BTC gibi Ethereum ve diğer bazı kripto paralar da fork yaşadı.

Forkları takip edebileceğiniz siteler

1- worldcoinindex.com
2- coinmarketcal.com

Piyasadaki en güvenilir ve en güncel fork takip siteleri yukarıdaki gibidir. Ben genellikle coinmarketcal.com sitesini ziyaret ediyorum. Güncel fork tarihleri ve forklarla ilgili bilgiler yer alıyor.

Fork’un kazancı nedir?

Bunu bir örnekle açıklayalım. Elinizde Nxt coin var ve yakın zamanda bu NXT fork yaşayacak. Coin borsaları bir açıklama yaparak ellerinde fork yaşayacak coin tutanlara çatallaşan coinden de verileceğini açıklıyor. Örneğin elinizde 100 adet NXT COİN varsa çatallaşma sonrası size %50 veya %100 çatallaşan coinden verilir. NXT çatallaşma sonrası İgnis coin doğuracak. Ellerinde belli tarihe kadar NXT coin bulunduranlara bulundurdukları coinin %50’si kadar İgnis verilecek. Yani coin borsalarındaki hesabınızdaki sepete ücretsiz olarak İGNİS eklenecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı