Coin Piyasalarında Bid – Ask Fiyat Nedir?

Borsa sitelerinde sıkça karşılaştığımız Bid – Ask fiyat bu sefer karşımıza yabancı coin borsalarında çıktı. Binance, Bittrex, cex.io, Bitfinex, HitBTC, Poloniex gibi yabancı borsa sitelerinde coin alım ve satımı yaparken Bid ve Ask fiyatla karşılaşıyoruz.

Coin borsalarında işlem yaparken en düşük fiyattan alım yapıp en yüksek fiyattan satış yapmak isteriz. Sürekli al-sat yapılan bu piyasalarda 2 çeşit fiyat tipi vardır. Her iki fiyat da işlem yaptığınız borsaya bağlı olarak anlık değişim göstermekte. Bu terimleri bilmediğinizde alım ve satımda cüzi miktarda da olsa zarar edebilirsiniz. Bu zararın önüne geçmek için bu terimleri sırayla açıklayalım;

Coin Ask Fiyatı Nedir?

Coin borsalarının bir çoğu alacağınız coinin fiyatını alış ve satış fiyatını kendi belirliyor. Almak istediğiniz coinin en düşük fiyatı ASK olarak kabul ediliyor. Yani siz bitcoin veya altcoin alımı yaparken ask fiyatıyla alım yapmalısınız.

  • Kripto paranın talebi azalırsa ask fiyatı da azalır.
  • ASK fiyatı günlük işlem hacmine göre değişiklik gösterir.

Coin Bid Fiyatı Nedir?

Satmak istediğiniz coinin en yüksek fiyatı bid olarak kabul edilir. Yabancı borsalarda işlem yaparken karşılaşacağınız bu terimlere dikkat etmelisiniz. Coin satışı yaparken BİD ile işlem yaparsanız o an satabileceğiniz en iyi fiyattan satışı gerçekleştirmiş olacaksınız.

  • Kripto paranın talebi artarsa bid fiyatı da artar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı