Danışmanlık Şirketi “AT Kearney” : 2019 Bitcoin Yılı Olacak

Dünya’nın çeşitli şehirlerinde 50’den fazla ofisi bulunan ve dünyanın en büyük danışmanlık şirketlerinden biri olan “AT Kearney” 2019 yılı için Bitcoin tahminini açıkladı. Şirketin hazırladığı bu raporla, Bitcoin’in eriyerek sıfıra ineceği yönündeki iddialara tamamen zıt bir iddiada bulunmakta.

AT Kearney’in hazırlamış olduğu rapordaki en çarpıcı nokta, Bitcoin ile Altcoin’lerin “Çarpışma Sonrası Dönemi” yaşadığı iddiası. Raporda ortaya çıkışının 10.yılında %80’lik bir çöküş yaşayan ve tüm zamanların en büyük düşüşünden sonra Bitcoin’in ikinci 10 yıllık sürece, bu çarpışma sonrası konsolidasyon ve olgunlaşma durumuyla gireceği ve kripto para piyasalarının konsolidasyonuyla olgunlaşıp gelişmesine liderlik edeceği belirtilmekte.

Ancak AT Kearney’in Bitcoin hakkındaki bu iyimser görüşü bazı uzmanların görüşleri ile çelişmekte. Öyle ki, bir çok uzman Bitcoin’in dibi henüz görmediği konusunda hemfikir. Bu uzmanlardan Tone Vays ve Anthony Pompliano Bitcoin’in 2019 yılının ilk çeyreğinde 1300 $ seviyelerine düşebileceğini belirtiyorlar.

Bazı tahminler ise, 2019 yılında Altcoinlere Etheryum ve Bitcoin Cash’in önderlik edeceği yönünde. Ancak AT Kearney’in tahminlerine göre 2019 yılının Bitcoin’in yeniden şahlanış yılı olacağı ve 2019 sonuna kadar kripto para piyasalarındaki hacmin 3’te 2’sinin tekrar Bitcoin hacmi olacağı; Altcoin’lerin ise artan risk korkusu ve kuvvetli ayı piyasasından çıkış sonrası temkinli yaklaşma stratejisi sebebiyle ihtişamını kaybedeceği şeklinde.

Bitcoin Aralık ayı içerisinde en dip seviye olan 3130 $ görmüş ama daha sonra toparlayarak 4200 $ seviyelerinde çıkmıştı. Yılbaşı öncesi 29 Aralık 2018 tarihi itibarıyla CoinMarketCap’e göre 3800-3900 $ seviyelerinden işlem görmekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı