En Az Komisyonla Binance.com’a Coin Aktarımı

Bu yazımızda Türk ve yabancı sitelerden en az komisyonla nasıl Bitcoin veya altcoin alabileceğiniz hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Detaylı anlatıma geçmeden önce yatırım yapmayı düşünenler için bir altcoin önerimiz var. Enjin Coin incelemesi bağlantısına tıklayarak ENJ hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Öncelikle Bitcoin, Litecoin veya Ethereum alacaksanız Koinim, BTCTurk, Paribu, Koineks, Bitturk gibi Türk borsalarından almanızı tavsiye ediyorum. Yabancı sitelere komisyon kaptırmamış olursunuz. Çünkü aktarım esnasında hem Türk hem yabancı site komisyon alıyor. Ayrıca yabancı siteden altcoin alabilmek için Bitcoin’inizle işlem yapmanız gerekecek buradan da komisyon alacak. Tekrarlarsak; Bitcoin, Ethereum ve Litecoin alacaksanız kesinlikle Türk coin borsalarından işlem yapın. Şimdi adım adım en az maliyetle nasıl altcoin alınır onu belirleyelim.

1.ADIM => En az komisyonla çalışan Türk coin sitesi bulmak

Türkiye’de kripto para alabileceğiniz şu an için 5 site bulunuyor. Yabancı coin sitesine aktarım yapacağımız için en hızlı ve en az komisyon maliyeti olan siteyi seçeceğiz. En az komisyon Koinim.com sitesinden Binance.com sitesine Litecoin aktarımı şeklinde gerçekleşmektedir. Referans linkimizle Binance’ye üye olursanız bize ufak da olsa katkıda bulunmuş olursunuz.
Referans linki => https://www.binance.com/?ref=17827055
(Referans linkimle üye olmanızın sizin açınızdan bir eksi veya artısı yoktur.)
Şimdi sırayla Koinim.com sonra da Binance.com üyelik, LTC aktarımı ve altcoin alımını görseller eşliğinde sizlere aktaralım.

2. ADIM Koinim.com’a üye olma

Öncelikle https://www.koinim.com bağlantısına giriş yapın. https:// bağlantısının yeşil olmasına dikkat edin. Bazen benzer isimlerle site açıp sizleri dolandırabiliyorlar.

Hemen Üye Ol butonuna tıkladıktan sonra karşınıza şöyle bir ekran çıkacak;
Bu ekran karşınıza çıktıktan sonra sırayla e-posta doğrulama, e-fatura bilgileri için adres, güvenliğiniz için telefon doğrulama işlemlerini yapın. Güvenlik için 2FA Google Authenticator uygulamasını kullanabilirsiniz. Ancak telefonunuza ulaşamadığınız anlarda (çalındığında veya kaybolduğunda) siteye giriş yapmanız zorlaşacaktır. Bu yüzden Google 2FA kullanmayabilirsiniz.

Koinim’de hesabınızın onaylanması için boş bir kağıda  “Koinim sitesine Bitcoin alabilmek için üye olmak istiyorum.” yazın ve kimliğinizin görünür bir şekilde olduğu aşağıdaki görsel gibi bir selfie çekip site üzerinden yollayın. Bilgileriniz incelendikten sonra hesabınız onaylanacaktır. (Yeni kimlik, eski kimlik farketmez.)

Bu işlemleri yaptıktan 24 saat sonra hesabınız onaylanacaktır.

3- Koinim.com ‘a Para Yatırma

Sitenin sol tarafında yer alan ALIŞ/SATIŞ ekranından TL işlemleri sekmesinden +TL yatıra tıklayın. Ardından yatırmak istediğiniz miktarı girip Türk Lirası yatır butonuna tıklayın. Karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacak.

Ardından kendi adınıza ait bankadan AÇIKLAMA KODU kısmını unutmadan alıcı adı, iban numarası ve yatırılacak para miktarını girin. İşlemlerin yoğunluğuna göre paranız 10-60 dakika arasında yatıyor.

Para Yatırma işlemiyle ilgili kurallar
* İlk defa TL yatırıyorsanız, güvenlik gereği talebiniz banka transferinin yapıldığı tarihten 1 iş günü sonrasında onaylanacaktır.
* Yalnızca size ait bir banka hesabından transfer yapın. Bankamatiklerden kartsız işlem ile yapılan ödemeler kabul edilmemektedir.
* Size özel oluşturulan işlem kodunu ödemenizin açıklama kısmına girin. İşlem kodu eksik olan ödemeler iade edilir.
* TL yatırma işlemleri hafta içi 9:00-18:00 arasında onaylanır.

4- BİNANCE.COM’A ÜYELİK

https://www.binance.com/?ref=17827055 bağlantısına tıklayın. Ardından e-posta ve şifre bilgilerinizi girin. E-posta adresinize gelen mailden hesabınızı onaylamanız Binance’a üyelik için yeterlidir. Siteye giriş yaptıktan sonra Lv.1 iseniz hiçbir problem yok. Günlük 2 BTC yani 40.000 dolara kadar para çekme işlemi yapabilirsiniz. Kimlik onayı yaparsanız Lv.2’de günlük 100 BTC’ye kadar çekim yapabilirsiniz. Ancak bizim için günlük 2 BTC’nin yeterli olduğunu düşünüyorum.

5- Koinim’den Binance.com’a Litecoin Aktarma

Koinim.com hesabınız onaylandıktan ve para yatırdıktan sonra sitenin solunda yer alan Litecoin Al/Sat ‘a tıklayın. Hesabınızdaki bakiyenin ne kadarıyla Litecoin almak istediğinizi girin ve AL butonuna tıklayın.

Şimdi Binance.com anasayfasına giriş yapın. Alttaki görselde yer alan Funds‘a tıklayın ve alt sekmede Deposits Withdrawals‘a tıklayın.

Karşınıza çıkan ekranda yüzlerce coin göreceksiniz. Sizin yapmanız gereken sol üst kısımda yer alan arama kısmına Litecoin yazmanız. Alt görseldeki gibi LTC’nin sağında Deposit’e tıklayıp size ait olan Binance Litecoin adresini görelim.

LTC Deposit Address yazan kısmın altındaki kutucukta Binance.com’da size ait Litecoin cüzdan adresi yazmakta.

Koinim’den Binance.com’a Litecoin aktarımında son aşama

Binance.com’daki Litecoin adresini kopyaladıktan sonra koinim.com’a geri dönün. Sol kısımda yer alan -Litecoin Çek bağlantısına tıklayın ve görseldeki talimatlara uyun.

Bu işlemi yaptıktan sonra Litecoin Çek bağlantısına tıklayın. Litecoin’i seçmemizin amacı Bitcoin ve Ethereum’a göre gönderim hızının daha iyi olmasıdır.  İşlem sonrası birkaç dakika içinde e-posta adresinize koinim.com’dan aşağıdaki mail gelecektir.” Buraya tıklayarak takip edebilirsiniz.” e tıklayarak gönderimi takip edebilirsiniz. 6/6 olduktan sonra Binance.com’a Litecoin’lerinizin aktarımı yapılacaktır.

6- Binance.com’daki Litecoin’i Bitcoin’e çevirme

Tüm yabancı borsalarda altcoin alabilmeniz için önce Bitcoin’iniz olması gerekiyor. İstisnai olarak bazı coinleri alabilmek için Ethereum’unuzun olması gerek. Şimdi size ait Litecoin’i Bitcoin’e çevirelim.
Binance.com anasayfasında sırayla Exchange‘e sonra Basic‘e tıklayın.

Karşınıza çıkan ekranın sağ tarafında arama kısmına LTC yazın ve hemen altında LTC/BTC yazan yere tıklayın. (Görseldeki gibi)

Son adımda SELL LTC kısmından işlem yapacaksınız. Elinizdeki LTC’nin tamamını seçip SELL LTC’ye tıklayın. 

Şimdi hesabınızda Bitcoin bulunmakta. İstediğiniz altcoini alabiliriz. Ben Enjin Coin alımını göstereceğim. Siz de benzer işlemi yaparak kendinize uygun bir altcoin alabilirsiniz.

7- BİNANCE.COM’dan Altcoin Alma (Enjin Coin)

Enjin coin alabilmek için şimdi Binance anasayfasından önce Exchange‘e sonra Basic‘e tıklayın.

Ardından karşınıza çıkan ekranın sağ üst kısmında arama butonuna almak istediğiniz altcoinin adını girin. Biz enjin coin alacağımız için enj yazdık ve altta ENJ/BTC yazan yere tıklayın.

Son bir adım kaldı. Çok uzun sürdü biliyorum. Ancak en az komisyonla altcoin almak ve hata yapmamak için uzun sürmek zorundaydı. Son adımda yeşil olan sol kısımdan işlem yapacağız. Amount yazan yere almak istediğiniz enjin coin sayısını girebilirsiniz. Ya da paranızın tamamıyla Enjin Coin almak için %100 yazan alana tıklayın ve BUY ENJ butonuna tıklayın.

Not: Enjin Coin kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Araştırma yaparak kendinize en uygun altcoine yatırım yapınız.

Bir Yorum

  1. Selam hocam,
    koinim com sitesinde
    Bitcoin Çekme 0.001
    Litecoin Çekme 0.015 olarak görünüyor. Bu durumda bitcoin çekme daha mantıklı görünüyor. Ben mi yanlış hesaplama yapıyorum acaba?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı