En güvenilir Ethereum siteleri

Kripto paraların 2017 yılındaki artışı Ethereum’a da yansıdı. 12 Aralık 2017 tarihinde ilk kez 500 doların üzerine çıktı şuan 590 dolar seviyelerinde seyrediyor. 2018 yılında Ethereum’un 1000 doları aşması bekleniyor. Bitcoin’den sonra coin market kapasitesi en yüksek coin olan Ethereum’u nereden satın alabileceğiniz konusunda faydalı bir içerik hazırladık. Gerek Türk gerekse yabancı coin borsalarının en güvenilirlerini derledik. Buyrun başlayalım.

En güvenilir Türk Ethereum siteleri

Türkiye’de genellikle Bitcoin, Ethereum, Litecoin gibi market piyasası yüksek coinlerin satışı yapılıyor. Ben de bir miktar ethereum ve bitcoin aldım. 2 haftadır hem Ethereum hem de Bitcoin’de %50’ye varan artış oldu. Anlık artışlar sonucunda yoğun girişten veya fiyat manipülasyonu sebebiyle bazı sitelerde sorunlar oldu. BTCTurk.com sitesi 12 Aralık 2017 itibariyle yaklaşık 6 saattir kapalı. Al-sat işlemi yapılamıyor. Siteye giriş yapılamıyor. Ethereum yatırımcıları satış işlemini yapamıyor site açıldığında da muhtemelen zararlı satış yapacaklar. Benzer durum geçtiğimiz haftada yaşanmış ve Bitcoin’in ani artışı sonrası site çökmüştü.

Şuan için Türkiye’de BTCTurk, Bitturk ve Koineks siteleriden Ethereum alma işlemini yapabilirsiniz. En fazla işlem hacmi BTCTurk’e sahip ancak işlem hacminin yoğunluğu sebebiyle çöküşler yaşıyor.

Ethereum almadan önce ne ne yapmalıyım?

Kesinlikle BTCTurk, Bitturk, Koineks gibi sitelerin facebook sayfalarındaki yorumları okuyun. Twitter’da arama yaparak kullanıcıların memnun olup olmadığını araştırın.

Yabancı sitelerden Ethereum almak

Yabancı diliniz varsa veya sistemi kolayca çözebilirseniz kesinlikle yabancı coin borsalarından ethereum alın. Cex.io, poloniex, Binance tavsiye ettiğim siteler. KESİNLİKLE bittrex.com’u kullanmayın. Türkçe karakter sebebiyle hesabınız onaylanmıyor 3 aydır bekliyorum hesap onayını. Para yatırabilirsiniz ancak para çekemezsiniz ve transfer edemezsiniz.

Ayrıca cex.io sitesinden kredi kartıyla ethereum alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı