En Güvenilir Yabancı Bitcoin Siteleri

Bu yazımızda Bitcoin, Ethereum, Litecoin başta olmak üzere yüzlerce kripto para alıp satabileceğiniz yabancı borsaları inceleyeceğiz. Bu borsalardan coin alabilmek için önce Paribu, BTCTurk, Koinim, Koineks, Bitturk gibi Türk sitelere üye olup yabancı sitelerdeki coin cüzdanlarına aktarım yapmalısınız. Yalnızca cex.io sitesinde kredi kartıyla alım yapabildiğiniz için bu işlemi yapmanıza gerek yok. Sırayla en güvenilir yabancı Bitcoin ve altcoin alabileceğiniz siteleri inceleyelim.

1- Binance.com

Portföyünde yüzlerce kripto para bulunan Binance.com işlem hacmi en yüksek sitelerin başında gelmektedir. Şangay merkezli Binance.com’da IOTA, Yoyow, Enjin Coin başta olmak üzere yüzlerce altcoin alabilirsiniz. Dönem dönem yapılan çekilişlerden faydalanabilirsiniz.

Binance.com’a üye olmak için tıklayın

Daha önce deneme amaçlı 3-4 yabancı borsaya üye oldum. Binance gerek özellikleri, işlem hacminin yüksek olması, erişim probleminin minumum düzeyde olması, en fazla altcoin alabileceğiniz portföye sahip olması, alım-satım ve transfer ücretlerinin düşük olması gibi sebeplerle tercih edebilirsiniz. İşlem ücreti %0.5 (binde 5)’tir. Ayrıca Binance’ın en büyük artılarından biri de Binance Coin adında önemli bir coine sahip olmasıdır. Siteye üye olan kişiler binance coin alırsa işlem ücreti yarıya inmektedir.

Binance.com’un avantajları: Üye olur olmaz kimlik doğrulama işlemi yapmadan günlük 2 BTC çekebilme, kimlik onayı yapmak isterseniz günlük 100 BTC çekebilme, coin portföyü en geniş site, erişim sorunu en az yaşanan site.

2- Cex.io

Cex.io kredi kartıyla Bitcoin ve altcoin alabileceğiniz en iyi yabancı borsa sitesidir. Kripto paraların değerleri bu sitede yüksek görünüyor. Ancak satımda bunu telafi edebiliyorsunuz. Satarken de daha yüksek fiyata satım şansınız var. Kredi kartıyla hızlı bir şekilde alım yapabilir ve parayı kredi kartınıza çekebilirsiniz.

Cex.io’nun avantajları: Mobil uygulamasının olması, kredi kartıyla al-sat yapılabilmesi, işlem hacminin yüksek olması,

Cex.io’nun dezavantajları: Diğer borsalara göre coin fiyatlarının çok yüksek olması, altcoin portföyünün az olması

Cex.io’dan alabileceğiniz coinler: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, DASH, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold, ZEC

3- Bittrex.com

Forumlarda bilgi amaçlı dolaşırken en fazla konunun Bittrex ile ilgili açıldığını gördüm. Üyelik konusunda çok ciddi sorunları var. Ben de deneme amaçlı 200 dolar gönderdim. Üyeliğim isim uyuşmazlığı nedeniyle onaylanmadı. Support kısmından destek talebi gönderdim ancak 44 gündür bir gelişme yok. Otomatik mail ile cevap veriliyor. 2 aya yakın bekleyip hesabı onaylananlar olmuş ancak uzak durulması gereken bir site olduğunu düşünüyorum. Hesabınız onaylanmadan para yatırabiliyorsunuz ancak çekim işlemi yapamıyorsunuz. Bittrex’i kullanacaksanız kesinlikle hesabınız onaylandıktan sonra işlem yapın.

Bittrex kullanışlı arayüzü, alım yapabileceğiniz altcoinlerin fazla olması sebebiyle tercih edilebilir ancak önce onaylı hesapla işlem yapın.

4- Coinbase

ABD merkezli coin borsası olan Coinbase en güvenilir siteler arasında yer alıyor. Amerika’nın çeşitli kurumları tarafından destekleniyor ve denetime tabi. Coinlerin büyük bir kısmı çevrimdışı cüzdanlarda saklandığı için maksimum güvenliğe sahip.

Destek bildirimlerine cevap vermede çok hızlılar. Üyeleriyle etkileşim halindeler şeffaflık konusunda ilk sıralarda yer alabilir. Altcoin portföyü geniş. Çok fazla altcoin alım satım işlemini yapabilirsiniz. Mobil uygulaması ve site arayüzü çok kullanışlı. Dezavantajı olarak coinbase’nin komisyon ücretlerinin yüksek olmasından bahsedebiliriz.

5- Bitfinex

Site yönetimi altcoin konusunda çok uzman. Zira piyasada yıldızı parlayan altcoinleri hemen borsaya ekliyorlar. Bu yüzden de işlem hacmi çok yüksek. Örneğin birkaç hafta öncesine kadar Microsoft ve onlarca şirketle işbirliği açıklamasında bulunan IOTA’yı Bitfinex sitesinden alabilirsiniz.

Bitfinex’in kullanıcı dostu olduğunu söylemek mümkün değil. Sürekli değişen limit sistemi mevcut. Örneğin başka bir siteye para aktarmak isterseniz en az 250$ aktarım yapmanız gerek. Ayrıca araştırmalarım sonucunda site saldırılara karşı güvenli değil. Çok fazla DDOS saldırısı yaşanıyor ve çok sık erişim sorunu var.

6- Poloniex

Üye olduktan sonra üyeliğinizi doğrulamak için pasaportunuzun veya kimliğinizin bulunduğu bir selfie çekmeniz gereken sitedir. Esasen Bittrex, Cex.io gibi diğer incelediğimiz sitelerde de benzer uygulamalar mevcut. Bittrex’e yakın özellikte bir site. Destek taleplerine aylarca cevap verilmiyor. Coinlerin çok fazla hareketli olduğu dönemlerde alım-satım yapılamıyor. Güvenilir ancak tavsiye edilmez.

Hitbtc, Localbitcoin, Bitstamp, Etherdelta, Bitpay, Luno, Kraken gibi 40’a yakın yabancı coin borsası bulunmakta. Türkiye’de en fazla kullanılan güvenilir siteleri incelemeye çalıştık. Bol kazançlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı