Enjin Coin İncelemesi

Enjin Coin, Minecraft’ın yaratıcılarının elinden çıkmış sürekli yükseliş trendinde bulunan bir altcoindir. Bu yazımızda uzun uzadıya ENJ ile ilgili bilgiler vereceğiz. Yatırımınızı yazımıza göre şekillendirebilirsiniz. Ancak yazılanlar tavsiye niteliğinde değil inceleme niteliğindedir. Pirecoin okuyucularına analiz eşliğinde kaliteli bilgiler sunmaktadır.

Enjin, şuan için az tanınmış bir coin olarak karşımıza çıkıyor. Örneğin cex.io, Bittrex, bitfinex gibi işlem hacmi çok yüksek yabancı coin borsalarında şuan satışta değil. Bu yazıyı 13 Aralık 2017 tarihinde yazmaktayım. İleri bir tarihte yazımızı okuyan ziyaretçilerimiz yukarıdaki sayılı borsalarda Enjincoin’i görebilir. ENJ, ekim 2017’de coin borsalarına giriş yaptı.
1 Kasım 2017 değeri 0.024$
13 Aralık 2017 değeri 0.046$ yaklaşık iki aylık bir süreçte değeri ikiye katlandı. Şuan market kapasitesi sıralamasında 171.sırada. 2018 yılından itibaren market cap’te ilk 100’e gireceği tahmin ediliyor.

ENJİN COİN’İ ÖNEMLİ KILAN NEDİR?

Kaliteli kurucu ekibine sahip olması
Enjin Coin kurucu ekibinde Maxim Blagov, Witek Radomski gibi Video oyun teknolojisinde dünyanın en iyileri arasında gösterilen kişiler bulunmaktadır. Ayrıca ekipte Ethereum’un kurucu ortağı Anthony Diiorio da bulunmakta.

Geleceğin oyun parası olabilir
Kripto paralar genellikle değerli madenlere benzetiliyor. Bitcoin altın, Litecoin gümüş, Ethereum petrol… Enjin coin’i henüz bu kategoriye sokamasak da geleceğin oyun içi para birimi olmaya aday diyebiliriz. Neden mi?

Minecraft’la olan bağlantısı
Enjin Coin GameCredits ve MobileGo gibi oyun endüstrilerinde sanal para biriminin uygulanabilirliğini gösterdi. Minecraft’ta oyun içi para birimi olabileceğini düşünülüyor. Enjin esasen dünyanın en büyük oyun topluluğundan biridir. Toplulukta yer alan oyunlardan biri de Minecraft. Enjin dünyanın en büyük sosyal oyun platformudur.

ENJİN OYUN TOPLULUĞU
Esasen Enjin Coin’in yaratıcıları ile Minecraft yaratıcıları ortak çalışmaktadır. Enjin’le ilgili istatistikler şu şekilde;
1- 250.000’den fazla oyun topluluğu
2- Aylık 60 milyon+ aktif kullanıcı
Enjin, oyun içi item satışından aylık milyonlarca dolar kazanmaktadır. Kripto paraların yaygınlaştığı şu dönemde oyun içi item al-sat işlemlerinde ENJİN COİN kullanılırsa değeri artacaktır. Yine farklı oyun platformlarıyla da işbirliği yapılırsa kısa sürede değerini katlayabilir.

ENJİN COİN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

1- Oyundaki itemleri ENJ ile alıp satabilme
2- Birden fazla dil, ödeme ve cüzdan seçeneği
3- Oyun oynarken para kazanıp yatırım yapabilme imkanına sahip olması
4- İşlem ücretinin çok düşük olması

2018’de Enjin Coin’i neler bekliyor?

Enjin CEO’ları 2018 yılı 1-2-3 ve 4. çeyreğinde hedefler koymaktadır. Bunlar: SDK (yazılım geliştirme kiti), Enjin mağaza modülü, Enjin otomasyon ve entegrasyon sistemi, mobil ve bilgisayar için akıllı cüzdan, İOS ve Android SDK, Enjin mobil uygulama ve daha fazlası.

Enjin coin Türkiye’de satılıyor mu?

Türk coin borsa sitelerinde Enjin coin satışı yapılmamaktadır. Ancak forumlarda güvenilir profili olan üyelerden cüzdanınıza aktarım yaparak alım yapabilirsiniz.

Enjin coin nereden alabilirim?

Şuan için Enjin coin alabileceğiniz en güvenilir site binance.com‘dur. Binance üzerinden ENJİN almak zor gibi görünse de basit bir işlemdir. Yalnızca yapılacak işlemler uzundur. Önce Paribu, BTCTurk, Koinim, Koineks, Bitturk gibi Türk coin sitelerinden Bitcoin almalısınız. Ardından Binance.com’a üye olun. Şuan için onaylanmamış hesaplar günlük 2 BTC çekebilir. Zaten bu rakam bizim için yeterli. Üye olduktan sonra market kısmından öncelikle Türk borsa sitelerinden aldığımız Bitcoin’i Binance.com’a aktarmamız gerekecek. Sitede yer alan coinler sekmesinden Bitcoin’in sağ tarafında yer alan Deposit’e tıklayın. Orada size karışık bir adres verecek. Bu adres sizin Binance.com’a Bitcoin yollayabileceğiniz adrestir. Ardından Türk borsa sitelerinde Bitcoin çek bağlantısına tıklayın ve Binance’de kopyaladığımız adresi girerek para çekin. Yaklaşık yarım saat içinde Bitcoin’iniz Binance hesabınıza aktarılacaktır. Ardından exchange kısmından ENJ/BTC bağlantısına tıklayın ve BUY ENJ kısmından ne kadar Enjin Coin alacağını belirleyin.

ENJİN COİN YATIRIM TAVSİYESİ

Pirecoin, sizlere kripto paralar hakkında detaylı içerik sunmayı hedefleyen bir platform. Bireysel yazılar sizleri yönlendirmek için değil bilgilendirmek için yazılmıştır. Bir anda değeri sıfırlanabilir. Yine bir anda 1 doları aşabilir. Bu yüzden iyi bir araştırma yapın.

ENJİN COİN’LE İLGİLİ BİLMENİZ GEREKENLER

1- Market kapasitesinde 171.sırada (Aralık 2017 itibariyle)
2- 24 saatlik işlem hacmi 3 milyon dolar civarında
3- Satışı yapılan borsa siteleri: Binance, Livecoin, Etherdelta, coss.io, crytopia, hitbtc

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı