EOS Coin Nedir? Nereden Alınır?

Asyalılar’ın “Ethereum Killer” olarak tanımladıkları EOS, coin borsalarına giriş yaptıktan sonra değerini kısa sürede katladı. Özellikleri bakımından Ethereum’a benzese de 1300 doları aşan Ethereum’u geçmesi imkansız görünüyor. Zira Ethereum’a rakip ücretsiz transfer ücreti olan NEO ve GAS coin var.

EOS, Ethereum’dan daha hızlı, ölçeklenebilir yeni bir blok zinciri işletim sistemi olma yolunda ilerliyor. Henüz token mi yoksa coin mi olduğu tartışılırken bile fiyatı 15$’ı geçti. EOS ekibinde Steemit ve Bitshare’ın kurucusu da var. CEO Dan Larimer, EOS’un ETH’den daha hızlı olacağını açıkladı. Ethereum daha önce sistemsel sorunları sebebiyle büyük kayıplara uğramıştı. İlk kayıpta Ethereum Classic çatallaşmasıyla bu sorunu aşmayı başardı. 2017 sonlarına doğru oyunla alakalı transfer sorunu sebebiyle yaklaşık %30 değer kaybetmişti. Geçmişindeki sorunlar sebebiyle Ethereum’a alternatif kripto paralar yaygınlaşıyor.

EOS Coin Nasıl Alınır?

Eos Coin Bithumb, Bitfinex, Binance gibi yabancı borsalar dışında 10’un üzerinde borsada işlem görüyor. Ancak yukarıdaki üç borsa EOS coin işlem hacminin %90’ından fazlasını oluşturuyor. Ben kullanışlı mobil tema, referans programı, hızlı coin al-sat işlemi yapılabilmesi sebebiyle EOS Coin yatırımımı Binance üzerinden yapıyorum. https://www.binance.com/?ref=17827055 referans linkimizle Binance’a üye olarak bize destek olabilirsiniz.

EOS’un şuan için tek dezavantajının arz fazlası olduğunu düşünmekteyim. EOS için “Ethereum killer” lakabı şuan için çok iddialı bir yaklaşım gibi görünüyor. Zira Ethereum’un arzı 97 milyon civarındayken (bu sayı arttırılabilir.) OES’un arzı 1 milyardır. Ethereum’un 10 katı fazla coine sahip olması dezavantajdır. Bu dezavantaj tabi ki EOS’un değeri anlamında değil fiyatı anlamındaki yorumumdur. Dikkat ederseniz arzı sınırlı olan coinlerin fiyatı daha yüksek. EOS bu zinciri kırabilir mi bilinmez? Bu yüzden yatırımınızın tamamını EOS’a yapmayın. %10-20’lik bir yatırım riski azaltır.

EOS Coin Kaç Dolar?

/
Low 24H
High 24H
Volume 24H
Last Trade Volume
Last Market

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı