Ethereum Madenciliği İçin GPU Modelleri

Ethereum madenciliği son zamanlarda çok revaçta. Bitcoininin durdurulması güç yükselişinden sonra Ethereum madenciliği de çokça araştırılan ve merak edilen konulardan birisi haline geldi.   Ethereum madenciliğinin nasıl yapıldığı ve hangi ekipmanları kullanmak gerektiği de belki de akıllardaki soruların en büyüğü.

Ethereum madenciliği, GPU kartlarının işlem gücü desteği ile yapılabilmekte. Üretmek istediğiniz miktara göre kullanacağınız GPU birimleri size pasif bir şekilde Ethereum coin kazandırmakta. Üretiminize uygun GPU modellerini seçerken göz önüne almanız gereken birkaç kriter bulunmaktadır. İlk olarak “işlemci gücü en yüksek GPU, en uygunudur.” tarzı bir düşünceden uzak durmak gerekmektedir. Göz önüne almanız gereken nokta elektrik birim fiyatınız ile işlemci gücünüz arasında bir orantı kurmaktır. Yurtdışı e-ticaret sitelerinde satılan yüzlerce GPU modelleri bulunmaktadır ancak bunların hepsi ülkemizdeki elektrik harcamaları ve güç kaynakları göz önüne alarak tasarlanmamıştır. Bu nedenle almayı düşündüğünüz GPU modelinin üretim kapasitesinin ve masraflarını hesaplamadan tercih etmeyiniz.

Ethereum madenciliği GPU kartları konusunda kararsızsanız, aşağıdaki listelerde yer alan ekran kartları size genel bir fikir edindirebilir:

Ucuz ve düşük güç tüketimine sahip modeller

Daha fazla üretim ve güç tüketimi olan göreceli olarak daha pahalı GPU modelleri

Ucuz olmasına karşın daha fazla güç tüketimine ve üretimine sahip olan GPU modelleri

Bu GPU kart modellerini yalnızca Ethereum için değil diğer altcoin gruplarının üretiminde de tercih edebilirsiniz.

         

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı