Ethereum Nereden Alabilirim?

Coin Market kapasitesi en yüksek 2.coin olan Ethereum sadece 2017 yılı içinde yaklaşık 30 kat arttı. Üstelik çok dalgalı bir grafiğe de sahip değil. Ara ara düşüşe geçse de yeniden toparlıyor. Şu sıralar 500$ seviyesini zorlayan Ethereum’u Türk ve yabancı sitelerden almak mümkün.

Ethereum nereden alınır?

Ethereum almak için Türk borsalarını veya yabancı borsa sitelerini kullanabilirsiniz. Alım konusunda bilginiz yoksa Türk sitelerinden alım yapmanızı öneririm.

1- Btcturk.com
2- Koineks.com
3- Bitturk.com 
Bu üç Türk sitesine üye olduktan sonra üyelik için gerekli adımları tamamlayın. Ardından para yatırdıktan sonra Ethereum alabilirsiniz. Şuan 24 saatlik işlem hacmi en yüksek Türk sitesi BTCTurk.com olarak görülüyor.

Türk sitelerinden almak istemiyorsanız Poloniex, Bittrex, Cex.io, Bitfinex gibi siteler üzerinden de Ethereum alabilirsiniz. Cex.io sitesinden kredi kartı ile ethereum alabilirsiniz. Ancak diğer yabancı borsa sitelerinden ethereum almak için önce Türk borsa sitelerinden Ethereum alıp daha sonra yabancı borsalardaki adresinize aktarım yapmanız gerekecek. Aktarım için cüzi miktarda komisyon ödemeniz gerek. Ayrıca işlem biraz karışık.

ETHEREUM Alınabilecek Güvenilir Siteler

Yukarıda saydığım Türk ve yabancı sitelerden güvenle alış-satış işlemi yapabilirsiniz. Ben Btcturk.com sitesinden ethereum aldım. Nedeni yabancı sitelerdeki komisyon oranlarıyla uğraşmak istememem ve sitelerin karışık olması. Bu yüzden Türk coin borsa sitelerini kullanıyorum. BTCTurk’ü kullanmamım bir diğer sebebi de mobil uygulamasının olması. Araştırma yaparak diğer Türk sitelerinden de alım yapılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı