Gas Coin Nedir? Nereden Alınır?

GAS Coin Nedir?

GAS, dijital sözleşmeler kullanarak varlıkların yönetimini otomatik hale getirmek, varlıkları dijital ortama aktarmak ve sahip olduğu dağıtılmış ağ ile akıllı ekonomi gerçekleştirme amacıyla kurulmuş olan blok zinciri teknolojisidir. Dijital kimliğin kullanıldığı ve kar amacı gütmeyen bir topluluk olduğunu belirtiyorlar. 2014 yılında kurulan GAS, 2015 Haziran’da GitHub’da gerçek zamanlı açık kaynak haline geldi. Coinin kurulduğu günden bu zamana kadar blok zinciri endüstrisinin yükselişini, düşmesini ve dijital para piyasasının çılgınlığını yaşadığını söyleyebiliriz. GAS ekibi ve topluluğu farklı platformlar adına çeşitli cüzdanlar oluşturmuştur. Cüzdanları resmi web siteden indirerek web cüzdanlarınızı oluşturabilirsiniz. GAS ile beraber karşınıza en fazla çıkacak isim ise; NEO’dur.

Nereden GAS Coin Alabilirim?

Güvenilir şekilde coin alımı için araştırma yapmalısınız. Zira hiçbir borsanın güvenliği yok. Ancak yabancı borsalar arasında en çok kullanılan borsalar genellikle güvenilir olarak görünüyor. Gas Coin’in %40’ından fazlası Huobi adında borsada işlem görüyor. Huobi’yi %25 ile Binance takip ediyor. https://www.binance.com/?ref=17827055 buradan referanslı linkle üye olabilirsiniz.

GAS Coin Kaç Dolar? Fiyatını anlık takip edin

/
Low 24H
High 24H
Volume 24H
Last Trade Volume
Last Market

GAS Coin’in Önemli Yönleri

GAS ile NEO her ne kadar birbiri ile aynı olarak duruyor olsa da aslında ayrıdır. GAS’ı Ethereum’un Ether’ine benzetebilirsiniz. Bu sistemde yer alan uygulamalar tarafından kullanılan bir para pirimidir. NEO sahiplerine GAS formatında ödüller verilir. Aynı zamanda GAS ayrı bir şekilde de satılabilmektedir. GAS merkezi bir şekilde kurulmuştur. Çin’de yer alan Onchain firması tarafından kuruldu. Yapı gereği Ethereum’a çok fazla benzemektedir. GAS şuan için Çin Hükümeti tarafından da destekleniyor. Hatta hükümetin sponsorluğunda yapılan bir konferansa da katıldı.

GAS Coin’in Geleceği

GAS kısa bir süre içerisinde fiyat patlaması yaşamayı başardı. Birçok nedenden dolayı bu durumun umut verici bir şey olduğu düşünülmektedir. Ethereum günümüzde akıllı sözleşmelere izin veren platform olarak kendini kanıtlamıştı. Fakat Ethereum sadece Solidity programlama diliyle sınırlıydı. Buna rağmen GAS, Erhereum’da olduğu gibi hem ICO’lara hem de akıllı sözleşmelere yer vermektedir. Aynı zamanda birçok programlama dilinin kullanılmasına da imkan sağlar. Bu yüzden çok geniş bir developer havuzu vardır. Aynı zamanda birçok büyük ortaklığa da imza atıldı. Aynı zamanda Çin’in en büyük e-ticaret sitesi firması olan Alibaba ve GAS’ın kurucusu olan Onchain ile bir bağlantı olduğu da düşünülenler arasındadır. Tüm bunlar bazı alındığı zaman önümüzdeki süreçte GAS’ın yükselen bir performans sergileyeceği ve yatırımcılarını memnun edeceği düşünülenler arasındadır.

Kişisel yorumuma gelecek olursak; GAS Coin NEO’nun çatallanması sonucu ortaya çıkmıştır. NEO Coin Çin’in Bitcoin’i olarak tanımlanıyor. Arzının sınırlı olması da bunu kanıtlar nitelikte. Gelecekte değerlenebilecek coinler arasında olabilir.

Bir Yorum

  1. Ocak 2018 içinde neredeyse 3 kat arttı GAS.
    NEO’nun forku olması sebebiyle NEO değerlendikçe GAS coin de değerleniyor. Ufak miktar yatırım yaptım. Yakın zamanda 100 doları aşacağını tahmin ediyorum.

    Güven veren tarafı Bitcoin’le birlikte tüm altcoinlerin değer kaybettiği bir haftada NEO ve GAS çıkışını sürdürdü. Her ikisi de Çin’in Bitcoin’i olma yolunda ilerliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı