GateHub’dan 10 Milyon Dolarlık XRP Çalındı

Resmi olarak kripto para birimlerini saklamak için oluşturulmuş olan cüzdan sitesi GateHub’a saldıran bilgisayar korsanları 100’den fazla kripto para cüzdana sızmayı başardılar. GateHub tarafından yapılan duyuruda birkaç gün önce bir hackerlar tarafından saldırıya uğranıldığını ve kripto para cüzdanlarının bundan etkilendiği bildirildi. 100’den fazla Ripple (XRP) cüzdanının bu saldırıya maruz kaldığını belirtildi ancak ayrıntıya yer verilmedi.

GateHub’ın bir hacker saldırısı konusunda uyarıldığını belirten GateHub kullanıcıları oldu. Bu kullanıcılardan Silkjær “Şirket bilgisayar korsanlarının saldırdığı anda duruma yeterince etkili bir düzeyde tepki veremedi. Öyle ki bir saldırı olup olmadığından bile emin olamayan GateHub yönetimi ve çalışanları durumun araştırılması üzerine bir grup IP adresinden çok miktarda Application Programming Interface (API) çağrısı yapılmış ve gelen bu çağrılar kripto para cüzdanlarına sızmak için kullanılmış” şeklinde açıklama yaptı.

5-6 Haziran 2019 tarihlerinde yapılan GateHub’a yapılan saldırılarda yaklaşık olarak 80-90 farklı kullanıcının hesaplarının hacklendiği ve toplamda 10 milyon dolar değerinde Ripple (XRP) çalındığı tahmin ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı