HempCoin Nedir? Nereden Alınır?

HempCoin Nedir?

HempCoin, coin piyasasına THC kısaltması ile giriş yapmıştır. 2014 yılında geliştirilen coin ilk 30 para birimi arasında yer almayı başardı. Bitcoin kaynağı kullanılarak inşa edilen HempCoin tarım, tarım endüstrisi, esrar ve kenevir endüstrisi üzerinde odaklanmış bir dijital para birimidir. Kullanım alanı esrar dispanserlerini ve tarım ticaretinin hepsini kapsıyor. HempCoin sayesinde esrar çiftçileri ve yerel dükkanlar arasındaki işlemler kolay bir şekilde yapılabilmektedir. HempCoin’in tarım dünyasında 1 trilyon Dolar tarım ticareti yapan tek kripto para birimi olduğunu söyleyebiliriz. THC, yurtdışı distribütörleri ve çiftçiler arasındaki işlemlerin kolay bir şekilde yapılmasına yardımcı olur.

HempCoin Alabileceğiniz Güvenilir Borsalar

THC coin şuan için yalnızca Bittrex borsasında işlem görmektedir. Farklı borsalara geçerse talebiyle orantılı olarak fiyatının da artacağı düşünülmektedir.

HempCoin Kaç Dolar?

/
Low 24H
High 24H
Volume 24H
Last Trade Volume
Last Market

HempCoin’in Özellikleri

HempCoin’in altyapısında gelişmiş bir blok zinciri kimlik yönetimi kullanılmaktadır. Kullanıcıların kriptografik olarak güvenilir bir blok zinciri kimliği almalarına izin verilmektedir. HempCoin dosyası ise doğrulama ve ilişkili dosya sahipliğine dayanmaktadır. Dosya indirme ve aktarmada güvenlik artırılmıştır. Coin yapısı gereği dünya genelinde dağıtılmış olan düğümlere sahiptir. İstikrarlı ve güvenilir bir hisse senedi tabanlı blok zinciri oluşturulmuştur. HempCoin alım satım işlemlerinizi dünyanın en büyük borsalarından birisi olan Bittrex’te gerçekleştirebilirsiniz. Proje dünya genelindeki geliştiricilerin katkı sağlayabilmeleri için açık kaynaklı olarak oluşturulan bir projedir. Kodun halka açık bir şekilde denetlenebilmesi ve güvenli bir şekilde uygulanmasına dikkat edilmiştir. HempCoin ekibi ise deneyimli geliştiricilerden meydana geliyor. Coin’in kullanıcı tabanı genişlediği sırada yeni özellikler ve hizmetler eklenmektedir. Coin’in blok süresi 60 saniyedir. Blok ödülü ise 125 coindir. 250 milyon maksimum hacme sahiptir.

HempCoin’in Geleceği

HempCoin’in geleceğine baktığımız zaman coin’in inişli çıkışlı bir grafik sergilediğini görebiliyoruz. Geliştiricilerin sosyal medya platformları üzerinden yaptığı açıklamaya göre Ocak 2018’de HempCoin’in 1 dolar seviyesine gelmesi bekleniyor. Diğer altcoinlere göre hareketlenmenin yavaş olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden aldıktan sonra uzun süre bekletme imkanı olan kişilerin yatırım yapması daha uygundur. Yakın zamanda büyük bir ivme yakalayacağı düşünülmüyor. HempCoin’in asıl amaçlarından birisi; kenevir topluluğunun ana para birimi olarak kabul edilen bir platform oluşturmaktır. Kenevirin yasallaştırılması ve tam olarak araştırılması için de bağış toplayan bir firmadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı