Hint Hükumeti Kripto Paraların Yolunu Açacak Fakat..

Kripto para yatırımcıların başı Hint hükumeti ile bu aralar dertte iken güzel gelişmelerin yaşandığı duyuruyu Economic Times yaptı.

Hint Hükumeti Kripto Paraların Yolunu Açacak Fakat..

Economic Times ‘ın yapmış olduğu haberde Hindistan ‘ın kripto paralarda ki yasağı, tüm kripto borsalarını veya kuruluşlarını kapsamayacak. Düzenleme yapılacakmış sonrasında ise belirlenen bir kaç borsa ve kuruluşla kripto yatırımların önünü açacaklar. Zaten Hint hükumeti yetkililerinden biri resmi Twiter hesabından yapmış olduğu açıklamada. Yasağın tüm piyasayı kapsamayacağını kısmi bir yasak olduğunu belirtmişti.

Öte yandan Hindistan Merkez Bankası, prensip olarak kripto işletmeleri için bankacılığı yasaklayan sürpriz hareketinin yanlış olduğunu itiraf etti. Bu boğucu politikalar nedeniyle Nisan ayında engellenen Hint kripto tüccarlarına ve işletmeleri bu açıklama ile birlikte sevinç dalgası yaşadı.

 

Hindistan, Nasıl Bir Yasak Getirmişti ?

6 Nisan 2018 Tarihinde Hindistan Merkez Bankası, bankalar ve e-cüzdan sağlayıcıları da dahil olmak üzere diğer düzenlenmiş finans şirketlerinin ülkedeki kripto varlıkları için destek çekmesini yasaklayan “Sanal paralarla ilgilenme yasağı” başlıklı sürpriz bir bildiri yayınlamıştı.

Bunun hemen ardından ise kripto para borsaları Hindistan Yüksek Mahkemesine başvuruda bulunmuştu. Alınan yasağın yasal olmadığını belirten bir itiraz davası açtılar. Yüksek mahkeme ise duruşma tarihini 20 Temmuz 2018 olarak vermişti. Şimdi ise tüm yatırımcıların gözü bu tarihte yapılacak olan mahkemede.

Yasaktan hemen sonra bazı analistlerin bunun geçici olacağı tespiti vardı. Ve gerçekten de öyle oldu. Şimdi ise bazı düzenlemeler eşliğinde yasağın kalkacağı haberini Economic Times duyurmuş oldu.

 

ET Now ‘ın Resmi Tweeti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı