ICO Yatırımı Nedir? Nasıl Yapılır? ICO Nasıl Alınır?

Ico; bir altcoinin herhangi bir borsaya girmeden önce satışa çıkarılması anlamına gelir yani ico yatırımını bir nevi temelden binaya girmek gibi düşünebiliriz.

İco projeleri genelde iki şekilde gerçekleşir birinci yöntemde proje devam ederken ico geliştirici ekibi tarafından proje yatırım kabul etmeye başlar ve gelen bu yatırımlar proje geliştirme ve reklam benzeri proje yatırımları için kullanılır.

İkinci yöntem ise ”hazır” bir projenin borsalara girmeden önce belli bir süre için ön satışa çıkmasıdır burada toplanan yatırımlar çeşitli oranlarda geliştirici ekibe, borsalara girmek için verilecek komisyonlara, geliştirici ekibin konferans vb gibi tanıtım masraflarına harcanır.

İco projeler bu piyasanın en riskli ve doğru proje ile getirisi en yüksek yatırım araçlarıdır.

Ico yatırımları neden çok ama çok risklidir yukarıda dediğim gibi temelden bir binaya giriyorsunuz ve müteahhit bazen binayı yapmadan yada çürük yaparak paraları alıp kaçabilir.

”Doğru” bir İco yatırımı neden inanılmaz derecede kar bırakır öncelikle piyasa fiyatının ortalama 10’da 1’i bir fiyatına aldığınız o projenin borsalara girdiği anda fiyatı uçup gidecektir ikinci olarak ico kampanyasından yararlanırsınız ve icoya katılış tarihinize göre %10 % 30 % 50 vb gibi oranlarda promosyon kazancınız olur
* İcolarda doğru bir yatırım yapmak gerçekten çok zordur herhangi bir icoya yatırım yapılmadan önce bilinmesi gereken temel unsurlar.

* Proje geliştirici ekibi kimlerden oluşuyor, ekip bu piyasada belirli bir saygınlığa sahip mi.

* Proje takvimi nedir, hangi tarihte ne yapacakları açıkça belirtilmiş mi, borsalara giriş zamanı, ilk ürün verme zamanı vb.

* İco ürün odaklı mı yoksa altyapı üzerine mi faaliyet göstermeyi amaçlıyor.

* İcoya şu ana kadar hangi şirket veya kişiler ne kadar yatırım yapmış toplam hedeflenen yatırım miktarı ve kampanya tamamlanma süresi arasında uçurum var mı?

* İco yatırımlarında önemli bir diğer husus borsaya çıkış fiyatı makul mü piyasaya sürelecek ico sayısı ile fiyat oranı karşılaştırıldığı zaman çıkan piyasa hacmi ve olası bu piyasa hacmi ile hangi projelerin önüne geçmeyi hedeflediği..

* Geçmeyi planladığı projelerden farklı olarak yatırımcıya ne sunduğu.

* Ve bana göre en önemlisi kampanya sonrası satılmayan tokenler ne olacak sistemden silinecek mi yoksa elde tutulmaya devam mı edilecek ?

En başta söylediğim gibi icolar gerçekten çok zor ve en yüksek kazanç sağlayacağınız yatırımlardır bu piyasanın duayenlerini bile zarara soktukları gibi herhangi bir kimsenin bütün hayatını rahat içinde geçirmesini sağlayabilirler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı